Kayseri'de şehit olan pilotlar için tören düzenlendi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan bakım ve onarımlarının ardından test uçuşu için havalanan eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan 2 albayın naaşını, gerçekleştirilen askeri törenin ardından memleketlerine uğurladı.

89 kez okundu.
Kayseri'de şehit olan pilotlar için tören düzenlendi Advert

12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait SF-260D tipi eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen için 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Şehitlerin ay yıldızlı, al bayrağa sarılı naaşları, askerlerin omuzlarında dualarla, tekbirlerle askeri uçağa taşınarak, memleketleri İzmir’e uğurlandı.

Başkan Büyükkılıç, şehitlere Allah’tan rahmet, Türk milletine baş sağlığı dileyerek, “Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan bakım ve onarımlarının ardından test uçuşu için havalanan eğitim uçağının düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimiz Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen’i 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda gerçekleştirdiğimiz törenin ardından memleketlerine uğurladık. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, kahraman ordumuza ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Kayseri'de şehit olan pilotlar için tören düzenlendi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni "dzud" nedeniyle öldü
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''