İBB İstanbul Vakfı’nın Kurban Bağışı Kampanyası devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Vakfı aracılığıyla bu yıl da kurban bağışında bulunmak isteyen İstanbullularla ihtiyaç sahiplerini bir araya getiriyor. İBB İstanbul Vakfı’nın düzenlediği Kurban Bağışı Kampanyası’na bul yıl, 20 gün içinde 22 milyon TL tutarında bağış yapıldı.

64 kez okundu.
İBB İstanbul Vakfı’nın Kurban Bağışı Kampanyası devam ediyor Advert

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurban bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına özenle ulaştırmaya bu yıl da devam ettiklerini belirterek, ''Son 4 yılda 800 bin aileye ulaştık.” dedi. 

İstanbul Vakfı ilgili sayfasında, her yapılan bağışın miktarı ve bağışçı sayısı şeffaf şekilde yayımlanıyor. Bu yıl belirlenen bir hisse bedeli ise 14 bin TL olarak belirlendi. 

Kesimler, her yıl olduğu gibi TSE onaylı helal kesim belgesine sahip firma tarafından gerçekleştirilirken kurban kesim işleminden sonraki 1 hafta içerisinde kurban etleri konserve haline getirilecek. 18 ay kullanma süresi olan konservelerin dağıtımı, İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak. Bütün kesimler yine her yıl olduğu gibi Noter gözetiminde, veteriner denetiminden geçerek, din görevlisi eşliğinde bağışçıların her birinin adının okunması suretiyle kamera kaydına alınarak gerçekleşecek. 

Hibya Haber Ajansı

İBB İstanbul Vakfı’nın Kurban Bağışı Kampanyası devam ediyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
"Babadan oğluna aktarılan ruh, ÇKP'nin halka hizmet düşüncesini yansıtıyor"