Başkan Büyükkılıç: 40 metrelik bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kartal Kavşağı’nın trafik yükünü hafifletecek olan Talas Bulvarı ile Mehmet Özhaseki Bulvarı’nı ve devamında da 15 Temmuz Bulvarı üzerinden Organize Sanayi Bölgesi’ni birbirini bağlayacak 40 metre genişliğindeki yeni yol yapım çalışmasını inceledi.

82 kez okundu.
Başkan Büyükkılıç: 40 metrelik bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz Advert

 Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Bulvarı ile Mehmet Özhaseki Bulvarı’nı ve devamında da 15 Temmuz Bulvarı üzerinden Organize Sanayi Bölgesi’ni birbirini bağlayacak yeni ana arter yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Büyükkılıç, şu ana kadar 2 bin 250 metrelik kısmında çalışmaları süren 40 metre genişliğindeki yol çalışmasında son durum hakkında yetkililerden bilgi alarak, inşaat alanında çalışan personele kolaylıklar diledi.

Başkan Büyükkılıç, şehrin batısına hizmet edecek olan bir ana arteri hayata geçirmiş olacaklarını ifade ederek, “Şu anda da bu yol çalışmasıyla 40 metrelik bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz. Erciyes Üniversitemizin karşısından Erciyes Dağı’mıza giden bulvarımıza kavuşmak suretiyle daha sonra buradan geçip 15 Temmuz Bulvarı ile buluşarak Organize Sanayimize, ağırlıklı olarak şehrimizin batısına hizmet edecek olan bir ana arterimizi hayata geçirmiş olacağız. Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışma 2 bin 250 metre, önemli bir çalışma. Sonrasında diğer kısmını açacağız.” şeklinde konuştu.

Yeni ana arterin Kartal Kavşağı’nın trafik yükünü hafifleteceğine dikkat çeken Büyükkılıç, “Emeği geçen arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Burası bir bakıma Kartal Kavşağı’mızın da yükünü hafifletecek olan önemli bir ana arter.” ifadelerinde bulundu.

Hibya Haber Ajansı

Başkan Büyükkılıç: 40 metrelik bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti