İmamoğlu: 2036’da İstanbul'da birlikte ev sahipliği yapacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) 53 Genel Kurulu”na katılmak üzere, Romanya’nın başkenti Bükreş’e gitti.

193 kez okundu.
İmamoğlu: 2036’da İstanbul'da birlikte ev sahipliği yapacağız Advert

İmamoğlu, Dünya Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach'la çok önemli bir toplantıyı yaptıklarını dile getirerek, ''Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk ve çok değerliydi. Sonuçta, Paris Olimpiyatları'ndan sonra biz, devamında atacağımız adımlarla ilgili her adımını bildiğimiz ve şehrimizi hiçbir konuda eksik bırakmayan hususlarla ilgili, karar birliğine vardık. Ve umut ediyorum, hemen Paris'ten sonra, en yakın tarihte, güçlü bir takımımızla, Lozan ziyaretiyle Dünya Olimpiyat Komitesi'yle güçlü ilişkilerimizi en yüksek seviyede tutacağız.” dedi.

''İstanbul için 2036 çok değerli bir şans ve bu şansı hem biz değerlendireceğiz hem bana göre olimpiyat ruhu değerlendirecek.'' diyen İmamoğlu şöyle devam etti:

''Çünkü İstanbul'la buluşulmamış olimpiyat ruhu, bana göre eksik. Dünyanın en güzel şehri İstanbul ve İstanbul'un her yeri bir arena, her yeri bir stadyum, her yeri bir spor duygusuyla dolu. Dünyanın en önemli kulüpleri İstanbul'da. 2036’da İstanbul'da, İstanbullularla birlikte ev sahipliği yapacağız.”

Hibya Haber Ajansı

İmamoğlu: 2036’da İstanbul'da birlikte ev sahipliği yapacağız
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni "dzud" nedeniyle öldü
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''