Hong Kong Borsası tayfunlar ve şiddetli hava koşullarında durdurulmayacak

İstanbul, 7 Haziran (DHA) - Hong Kong'un 4,2 trilyon dolarlık piyasasının tayfun ve şiddetli yağmur fırtınaları durumunda ticareti durdurmayacak. Hong Kong borsası genellikle bir tayfun sinyali ya da “kara fırtına uyarısı” verildiğinde işlemleri durduruyor.

58 kez okundu.
Hong Kong Borsası tayfunlar ve şiddetli hava koşullarında durdurulmayacak Advert

Hong Kong Exchanges and Clearing'in bir önceki CEO'su Nicolas Aguzin, 2022 yılında CNBC'ye yaptığı açıklamada borsanın bu protokolü gözden geçirdiğini söylemişti.

Hong Kong gözlemevine göre, 2023 yılında tayfun şiddetine veya üstüne ulaşan 11 tropikal siklon vardı - bu, 1961'den 2020'ye kadar yaklaşık 15 olan 60 yıllık ortalamadan daha az.

Hong Kong borsasının önerilen çerçeveyi önümüzdeki birkaç hafta içinde açıklaması bekleniyor. Konuya yakın kişiler planın halen son halini aldığını ve son dakika değişikliklerine tabi olduğunu söyledi.

Şu anda Hong Kong borsası, aşırı hava koşullarının Hong Kong saatiyle sabah 9'dan sonra ve 11'den önce devam etmesi halinde sabah seansını iptal ediyor.

World Info iklimbilim veri tabanına göre Pasifik'teki tayfun sezonu genellikle Nisan ayında daha az şiddetli fırtınalarla başlar ve Kasım ayına kadar sona ermez; en şiddetli tayfunlar ise genellikle Ağustos ve Eylül aylarında meydana geliyor.
 

Hibya Haber Ajansı

Hong Kong Borsası tayfunlar ve şiddetli hava koşullarında durdurulmayacak
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni "dzud" nedeniyle öldü
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''