Başkan Aras: Amacımız Muğla’da hayvancılığı daha güçlü bir hale getirmek

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, amaçlarının Muğla’da hayvancılığı daha güçlü bir hale getirerek, bölge ekonomisine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

925 kez okundu.
Başkan Aras: Amacımız Muğla’da hayvancılığı daha güçlü bir hale getirmek Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kendi tarım arazilerinde kooperatifler aracılığıyla hayvancılıkla uğraşan üreticilere destek olmak için kaba yem üretimi gerçekleştiriyor.

Proje kapsamında, kooperatiflerle iş birliği yapılarak kaba yem üretim merkezleri oluşturuldu. 2022 yılından bu yana devam eden projede, toplamda 434 bin metrekarelik tarım arazisinde tritikale, yulaf, fiğ gibi tek yıllık ve yonca gibi çok yıllık yem bitkilerinin ekimleri gerçekleştirildi.

Bu bitkilerin hasadı yapılarak elde edilen kaba yem, balya ve dane yem olarak kooperatif ortaklarına dağıtılıyor. Proje sayesinde, bölgedeki hayvancılık sektörüne yaklaşık 5 milyon TL değerinde kaba yem desteği yapılırken ayrıca üreticilerin maliyetlerini düşürerek ekonomik anlamda rahatlamalarına imkan sağladı.

Projenin bölge ekonomisine de katkı sağladığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Üreticilerimizin en büyük sorunlarından biri olan yem maliyetlerini düşürmek için kaba yem desteği sağlıyoruz.  Amacımız, Muğla’da hayvancılığı daha güçlü bir hale getirerek, bölge ekonomisine katkı sağlamak. Yerel üreticilerimize destek olarak, hem onların maliyetlerini azaltıyoruz hem de bölgesel kalkınmaya katkı sağlıyoruz." dedi.

Hibya Haber Ajansı

Başkan Aras: Amacımız Muğla’da hayvancılığı daha güçlü bir hale getirmek
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni
Moğolistan'da milyonlarca hayvan hava fenomeni "dzud" nedeniyle öldü
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''
''Rusya'nın Ukrayna ile savaşı küresel iklim acil durumunu ivmelendiriyor''