CHP Şanlıurfa İl Başkanı Karadağ: "Büyükşehir Belediyesi Derhal İlaçlama Yapmalıdır"

Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ’dan Sivrisinek ve Çekirge İstilası İle İlgili Açıklama: "Büyükşehir Belediyesi Derhal İlaçlama Yapmalıdır"

1758 kez okundu.
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Karadağ: Advert

Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ’dan Sivrisinek ve Çekirge İstilası İle İlgili Açıklama: "Büyükşehir Belediyesi Derhal İlaçlama Yapmalıdır"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Şanlıurfa'da yaşanan sivrisinek ve çekirge istilası hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Karadağ, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni merkez ve kırsal mahallelerde acilen ilaçlama yapmaya çağırdı ve bazı ilçe belediyelerinin hizmet yapmama bahanesi olarak borçları göstermesini eleştirdi.Şanlıurfa'da halk, sivrisinek ve çekirge istilası nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyor. CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, bu duruma kayıtsız kalan Büyükşehir Belediyesi'ni sert bir dille eleştirdi ve derhal gerekli önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.Başkan Karadağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sivrisinek ve çekirge istilası yaşıyoruz adeta. Çekirgeler gözümüzü çıkaracak, Büyükşehir Belediyesi seyrediyor! Büyükşehir Belediyesi derhal merkez ve kırsal mahallelerde sıkı ilaçlama yapmalıdır. Aksi takdirde bu yaz Urfalılara eziyet olacak."Karadağ ayrıca, bazı ilçe belediyelerinin hizmet yapmama gerekçesi olarak borçları göstermesini de eleştirerek, "Bazı ilçe belediyelerimiz, belediye borçlarını sebep göstererek hizmet yapmamayı tasarruf diye açıklıyor. Halka hizmet yapmamanın bahanesi, tasarrufu olmaz. Belediyelerin asıl görevi halka hizmet etmektir ve bu sorumluluktan kaçmak kabul edilemez," dedi.Ferhat Karadağ, Büyükşehir Belediyesi'ni ve ilçe belediyelerini, halkın sorunlarına duyarlı olmaya ve gerekli hizmetleri acilen yerine getirmeye çağırdı. "Bu yaz, Urfalı vatandaşlarımızın sivrisinek ve çekirge istilası yüzünden eziyet çekmemesi için Büyükşehir Belediyesi derhal harekete geçmelidir. Ayrıca, hizmet yapmayan ilçe belediyeleri de borçlarını bahane etmekten vazgeçmeli ve halka hizmet görevlerini yerine getirmelidir," diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
"Babadan oğluna aktarılan ruh, ÇKP'nin halka hizmet düşüncesini yansıtıyor"