Başkan Aydın: Hayvanları uyutmayıp kısırlaştıracağız

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, sokak hayvanlarıyla ilgili Türkiye’nin gündeminde konu olan kısırlaştırmayı hızlandırıcı, hayvanları uyutmayıp kısırlaştırma kapsamında bir süreci hedeflediklerini ifade etti.

171 kez okundu.
Başkan Aydın: Hayvanları uyutmayıp kısırlaştıracağız Advert

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi arasında eğitim ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan bu protokolle birlikte Veteriner Fakültesi 4 ve 5. sınıf öğrencileri, Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde alanında uzman veteriner hekimlerle birlikte klinik tedavileri, hayvan muayenesi, hastalarla ilgili rapor yazımı, görüntüleme yöntemlerinin uygulanması ve yorumlanması ile yapılacak operasyonlara katılacak.

Ayrıca biyokimyasal ve hematolojik tetkikler için ayrıca biyopsi ve tanısal virolojik, mikrobiyolojik, parazitolojik, patolojik örnek alabilme eğitimleri alacak. İmzalanan protokol çerçevesinde 80 öğrenci eğitim ve öğretim hayatı boyunca yılda 9 ay, haftanın 2 günü eğitim görebilecek. Bu eğitimlerde öğrencilere özellikle kısırlaştırma çalışmaları hakkında özel eğitimler verilecek.

Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde gerçekleştirilen törende Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Şenlik protokolü imzaladı.

Protokolün ardından Başkan Aydın ve Dekan Şenlik, barınakları gezerek burada tedavi gören hayvanlar hakkında bilgi aldı.

Hibya Haber Ajansı

Başkan Aydın: Hayvanları uyutmayıp kısırlaştıracağız
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti