Şanlıurfa Kavruluyor! Termometreler Sıcaklık Rekoru Kırdı

Şanlıurfa'da bugün kaydedilen 52 derecelik sıcaklık rekoru, bölgedeki yaşamı olumsuz etkiliyor.

738 kez okundu.
Şanlıurfa Kavruluyor! Termometreler Sıcaklık Rekoru Kırdı Advert

Şanlıurfa'da bugün kaydedilen 52 derecelik sıcaklık rekoru, bölgedeki yaşamı olumsuz etkiliyor. Kavurucu sıcakların etkili olduğu kentte termometreler adeta yanarken, vatandaşlar serinlemek için yeşil ve gölgelik alanları tercih ediyor.

Yerel halkın yanı sıra kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistler de sıcak hava koşullarına rağmen Balıklıgöl Yerleşkesi'nde yoğunluk oluşturdu. Yetkililer, aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşlara dışarıda uzun süre kalmamaları ve bol su tüketmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Sıcaklık rekorunun kırıldığı Şanlıurfa'da, halkın serinlemek için parklara ve gölgelik alanlara akın ettiği gözlemlenirken, özellikle çocuklar ve yaşlılar için sağlık risklerinin arttığı belirtiliyor. Meteoroloji uzmanları, önümüzdeki günlerde sıcaklıkların daha da artabileceği uyarısında bulundu.

Bölgede hayatı olumsuz etkileyen aşırı sıcaklar nedeniyle, özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar zor günler geçiriyor. Yetkililer, sıcak hava dalgasının önümüzdeki hafta da etkisini sürdüreceğini belirterek, gerekli önlemlerin alınması konusunda vatandaşları uyardı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Yunanistan’a 3-2 mağlup oldu
16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Yunanistan’a 3-2 mağlup oldu
20 Yaş Altı Kadın Milli Takımı, Arnavutluk’u 3-0 yendi
20 Yaş Altı Kadın Milli Takımı, Arnavutluk’u 3-0 yendi