MEB, bir yılda hayata geçirilen projeleri bülten olarak yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Haziran 2023-Haziran 2024 tarihleri arasında hayata geçirilen pek çok yeni düzenlemeyi bülten haline getirerek yayımladı.

177 kez okundu.
MEB, bir yılda hayata geçirilen projeleri bülten olarak yayımladı Advert

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından bakanlığa bağlı tüm birimlerce 2023-Haziran 2024 tarihleri hayata geçirilen projelerin yer aldığı yıllık bülten hazırlandı.

Bültenin sunuş yazısını kaleme alan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitimin çok yönlü bileşenleri içeren bir sistemler bütünü olduğunu belirterek, "Bu bütünün en değerli varlığı olan öğrencilerimizin yetişmesinde, köklü geçmişimizden ve geleneklerimizden ilham alarak onları millî ve manevi değerler çerçevesinde donanımlı bireyler hâline getirmeyi ve maddi kalkınmanın zirvesine ulaşmayı hedeflemekteyiz. Öğrencilerimizin Türkiye Yüzyılı'nda Anadolu'dan dünyaya, insanlığın gelişimine katkı sağlayacak evrensel nitelikte fikirler üreteceğine ve geleceğe yön vereceğine olan inancımız tamdır. Tüm insanlığa yeni yollar sunacak öğrencilerimizin yetkin ve erdemli bireyler olarak yetişmeleri için daima yanlarında ve destekçisi olacağız" dedi.

Bültendeki sunuş yazısında Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ne değinen Bakan Tekin şunları söyledi:

"Gücünü aziz milletimizden, tarihe sığmayan destanlarımızdan, kadim medeniyetimizin yazgısından, bilimden, inancımızdan ve değerlerimizden alan model; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hedeflerimize ulaşmak için maarifin en güçlü argümanı olacaktır."

Hibya Haber Ajansı

MEB bir yılda hayata geçirilen projeleri bülten olarak yayımladı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dervişoğlu: Dr. Ahmet’i saygı ve rahmetle anıyorum
Dervişoğlu: Dr. Ahmet’i saygı ve rahmetle anıyorum
Yılmaz’dan Bingöl’deki saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı
Yılmaz’dan Bingöl’deki saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı