Şanlıurfa'da 300 Dönüm Buğday Tarlası ve Traktör Yangında Kül Oldu-(VİDEO)

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Kandili köyünde büyük bir yangın meydana geldi. 300 dönümlük buğday tarlasında çıkan yangın, kısa sürede geniş bir alana yayılarak büyük maddi hasara yol açtı.

1435 kez okundu.
Şanlıurfa'da 300 Dönüm Buğday Tarlası ve Traktör Yangında Kül Oldu-(VİDEO) Advert

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Kandili köyünde büyük bir yangın çıktı. 300 dönümlük buğday tarlasında başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla büyüyerek geniş bir alana yayıldı ve büyük hasara yol açtı. Yangına müdahale etmek üzere bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerine köylüler de traktörlerle destek verdi. Ancak yoğun duman ve yangının şiddeti nedeniyle müdahale oldukça zorlaştı. Yangına müdahale eden traktörlerden biri alevler içinde kalarak tamamen yanıp kül oldu.

Yangında 300 dönümlük buğday tarlası da tamamen zarar gördü. Traktör sahibinin, 3 buçuk milyon lira değerindeki traktörünün tamamen yandığı ve ismi öğrenilemeyen traktör sürücüsünün birinci derecede yanıklarla Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi' ne kaldırıldığı belirtildi.

İtfaiye ekipleri ve köylülerin uzun uğraşları sonucu yangın kontrol altına alındı. Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemedi ve olayla ilgili detaylı bir inceleme başlatıldı.

Öte yandan yangın nedeniyle hasar tespit çalışmaları da devam ediyor. Şanlıurfa’da yaşanan bu büyük yangın, tarım alanlarının korunmasının önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dervişoğlu: Dr. Ahmet’i saygı ve rahmetle anıyorum
Dervişoğlu: Dr. Ahmet’i saygı ve rahmetle anıyorum
Yılmaz’dan Bingöl’deki saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı
Yılmaz’dan Bingöl’deki saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı