TCG Kınalıada, Singapur’a liman ziyareti gerçekleştirdi

TCG Kınalıada, 2-4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Singapur’a liman ziyareti gerçekleştirdi.

81 kez okundu.
TCG Kınalıada, Singapur’a liman ziyareti gerçekleştirdi Advert

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla gittiği Japonya'dan dönüş seyrine devam eden TCG Kınalıada, 2-4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Singapur’a liman ziyareti gerçekleştirdiğini açıkladı.

TCG Kınalıada, limanda, Singapur Büyükelçisi Mehmet Burçin Gönenli ve Cakarta Deniz Ataşesi Deniz Albay İlker Basmaz tarafından karşılandı. Ziyaret kapsamında gemi personeli, Singapur Donanma Komutanı Yardımcısı Albay Ho Jee Kien’e makam ziyareti gerçekleştirdi.

 

Liman ziyareti süresince TCG KINALIADA gemisi, halkın ziyaretine açıldı. Ayrıca, Singapur Deniz Kuvvetleri personeli tarafından ziyaret edilen gemide imkan kabiliyetlerine ilişkin detaylı bilgi paylaşımı ve gemi tanıtımı yapıldı.

 

Singapur Büyükelçisi Mehmet Burçin Gönenli ve TCG KINALIADA Komutanı ev sahipliğinde verilen resepsiyona Singapur Donanma Komutanı Yardımcısı Albay Ho Jee Kien, yabancı ülke diplomatik temsilcileri, Singapur Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli personel ile Singapur’daki Türk temsilcilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Hibya Haber Ajansı

TCG Kınalıada Singapur’a liman ziyareti gerçekleştirdi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız