Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'zorunlu tadilat' açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı, tuvalet ve müştemilatlarında zorunluluk nedeniyle tadilat yapıldığını açıkladı.

114 kez okundu.
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'zorunlu tadilat' açıklaması Advert

Hazine ve Maliye Bakanlığı, tasarruf tedbirleri kapsamında yürütülen zorunlu tadilatlara ilişkin açıklama yaptı. Tasarruf tedbirlerinin hassasiyetle takip edildiğini vurgulayan Bakanlık, bu tadilatların genelge dışında olduğunu duyurdu.

Açıklamada,  "17 Mayıs 2024 tarihinde yayımlanan Tasarruf Tedbirleri konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle tüm kamu kurumları kapsama alınmış, birçok alana ilişkin kurallar belirlenmiştir. Genelgenin uygulanması konusunda kurumlarımız tarafından gerekli tedbirler alınmakta ve uygulama takip edilmektedir. Ayrıca Bakanlığımızca oluşturulan bilgi sistemlerine kurumlarca veri girişleri yapılmaktadır. Genelgenin temel amacı kamuda verimliliği artırarak tasarruf sağlamaktır. Bu yaklaşımla kamuda deprem riski hariç yeni hizmet binası satın alınması, kiralanması ve yaptırılmasına izin verilmemektedir." denildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada mevcut binaların ekonomik ömrünü uzatacak bakım onarımların yapılmasının hizmetin devamı için gerekliliği vurgulandı.

 Bakanlık açıklamasının tamamı şöyle:

"Dolayısıyla binaların ömrünü uzatacak bakım- onarım tasarruf genelgesinin kapsamı dışındadır. 1985 yılında faaliyete geçen Bakanlığımızın Dikmen yerleşkesindeki tuvalet ve müştemilat tesisatların artık hizmet veremeyecek duruma gelmeleri nedeniyle bakım onarımın yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bu tarz çarpıtma haberlerle, Tasarruf Genelgesi sabote edilmeye çalışılmaktadır. Ancak bilinmelidir ki Genelgenin uygulanması gerek kurumlarımızca gerekse Bakanlığımızca hassasiyetle takip edilmeye devam edilecektir."

Hibya Haber Ajansı

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'zorunlu tadilat' açıklaması
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız