Esenyurt Belediyesi'nden lise adaylarına tercih desteği

Esenyurt Belediyesi Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrencilere danışmanlık hizmeti veriyor.

100 kez okundu.
Esenyurt Belediyesi'nden lise adaylarına tercih desteği Advert

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrencilerin tercih heyecanı da başladı. Esenyurt Belediyesi, bu süreçte kendileri için en uygun okulu seçmelerinde öğrencilere yardımcı olmak amacıyla LGS Tercih Günleri düzenledi.

Belediyenin Sürekli Eğitim Merkezi, Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi ve Öğrenci Destek Ofisi’nde verilen tercih danışmanlık hizmetiyle uzman eğitmenler, öğrencilere tercihleri konusunda yardımcı oluyor. 17 Temmuz’a kadar devam edecek tercihlerde rehber öğretmenler, öğrencilerle birebir görüşerek, kendi ilgi ve yeteneklerine uygun okulları seçmelerine yardımcı oluyor.

Eğitime her anlamda desteklerini sürdüreceklerini söyleyen Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, sosyal medya hesabından tercih danışmanlık hizmetinin başladığını duyurarak, “Sevgili öğrenciler, sizlerin eğitimi bizim en önemli önceliğimiz. Bu nedenle uzman rehber öğretmenlerimiz ile LGS tercih sürecinde sizlere destek olmak için rehberlik hizmeti sunuyoruz.” dedi.

Yetkililer, tercih danışmanlık merkezlerinin 17 Temmuz 2024 tarihine kadar 10.00 ila 16.00 saatleri arasında hizmet vereceğini bildirdi.

Hibya Haber Ajansı

Esenyurt Belediyesi'nden lise adaylarına tercih desteği
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir İtfaiyesi orman yangınlarına karşı nöbet tutuyor
İzmir İtfaiyesi orman yangınlarına karşı nöbet tutuyor
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Sir Liam Donaldson ile görüştü
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Sir Liam Donaldson ile görüştü