Başkan Altay, Kadınhanı’nda yürütülen tarihi kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadınhanı ilçe merkezinde yürütülen tarihi kentsel dönüşüm çalışmalarında incelemelerde bulundu.

59 kez okundu.
Başkan Altay, Kadınhanı’nda yürütülen tarihi kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi Advert

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kadınhanı Belediye Başkanı İrfan Karaca ile birlikte kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulunarak projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Altay, 6 Şubat 2023’te yaşanan depremlerden sonra Konya'yı depreme dirençli hale getirmenin en önemli öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.

Konya merkezde Konya tarihine örnek kentsel dönüşüm çalışmaları yürütürken ilçelerde de kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız şekilde devam ettiğine dikkat çeken Altay, şunları söyledi:

"Şu anda Kadınhanı’nda 100 bağımsız bölümden oluşan bir kentsel dönüşüm çalışması yürütüyoruz. 30 dükkan ve 70 konuttan oluşan alanda yüzde 60 aşamaya geldik. İnşallah 2025’in ortalarında bu projeyi tamamlayarak Kadınhanı’mızın en büyük kentsel dönüşümünü tamamlamış olacağız."

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünveren Mahallesi’nde hayata geçirilen tarihi dönüşüm projesi; 31 bin 400 metrekare alanda 2 etaptan oluşuyor.

Hibya Haber Ajansı

Başkan Altay Kadınhanı’nda yürütülen tarihi kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız