Madımak Katliamında hayatını kaybedenler Esenyurt'ta anıldı

Madımak Katliamının 31. yılında hayatını kaybedenler Esenyurt’ta anıldı.

96 kez okundu.
Madımak Katliamında hayatını kaybedenler Esenyurt'ta anıldı Advert

Esenyurt Belediyesi, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi. 

Konuşmasında Sivas Katliamında hayatını kaybedenlerin yüreklerde yaşayacağının vurgusunu yapan Başkan Özer, “Sorumluluk müdahale etmeyi gerekir ama müdahale etmek riskli bir iştir ve bedeli ağırdır. İşte aydın olmanın önemi burada devreye girer. Aydın olmak; gerekirse risk yüklenmek pahasına müdahale etmeyi,  aydınlık yarınlar için kendini feda etmeyi göze almaktır. Sivas'ta yanan insanlar; kendi kişisel çıkarları için orada değil, çocuklarımız daha güzel, daha aydınlık bir ülkede yaşasınlar diye ordalardı. Bu ülkeye aydınlık mutlaka hakim olacaktır ve o insanların ruhu ancak o zaman şad olacaktır. ”

Yaşamında bu güne kadar hep mazlumların yanında yer aldığını açıklayan Ahmet Özer, şunları aktardı:

“Kıymetli konukla, insan yaşadıkları ile meydana gelir. Mucizevi doğum ile ihtişamlı ölüm arasındaki yaşam aslında sıradan bir tekrardan ibarettir. Fakat bundan anılası bir ömür çıkarırsanız işte o zaman her şey değişir. Herkesin mücadeleye devam etmesi gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar Sivas Katliamında hayatını kaybeden canlarımızı büyük bir hasretle, saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Çocuklarımızın daha aydınlık bir Türkiye’de yaşamasını diliyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Madımak Katliamında hayatını kaybedenler Esenyurt'ta anıldı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir İtfaiyesi orman yangınlarına karşı nöbet tutuyor
İzmir İtfaiyesi orman yangınlarına karşı nöbet tutuyor
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Sir Liam Donaldson ile görüştü
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Sir Liam Donaldson ile görüştü