Avrupa hisse senetleri Fransa'daki siyasi görünümün etkisiyle düşüşte

İstanbul, 9 Temmuz (DHA) - Avrupa hisse senetleri, bölgedeki yatırımcıların Pazar günkü seçim sonuçlarının ardından Fransa'daki siyasi belirsizliği değerlendirmesiyle Salı günü düştü.

191 kez okundu.
Avrupa hisse senetleri Fransa'daki siyasi görünümün etkisiyle düşüşte Advert

Pan-Avrupa Stoxx 600 endeksi Londra'da saat 15:26'da yüzde 0,82 düştü. Petrol ve gaz hisseleri yüzde 1,4 düşüşle kayıplara öncülük etti. 

BP, petrol devinin bir açıklamasında değer düşüklüklerinden 1 milyar ile 2 milyar dolar arasında ve "önemli ölçüde daha düşük gerçekleşen rafinaj marjları" nedeniyle 500 milyon ila 700 milyon dolar arasında bir ikinci çeyrek kazanç darbesi beklediğini duyurmasının ardından yüzde 3,93 düştü.

Bu arada, obezite ilacı Wegovy'yi üreten Novo Nordisk'in hisseleri, JAMA Internal Medicine dergisi tarafından yapılan bir analizin Eli Lilly'nin rakip tedavisinin daha fazla kilo kaybına yol açtığını göstermesinin ardından yüzde 1,5 düştü.

İngiltere'nin FTSE 100 endeksi, sabah boyunca daha geniş bir negatif eğilime karşı koyduktan sonra öğleden sonraki işlemlerde kırmızıya kaydı. Bu durum, geçen hafta merkez sol İşçi Partisi'nin kazandığı ve başta konut inşaatçıları olmak üzere Birleşik Krallık varlıklarını ve sektörlerini genel olarak desteklediği görülen zaferin ardından geldi.

Bu arada, Paris CAC 40 endeksi, tüccarların asılı bir parlamentonun etkilerini ve Fransa'da potansiyel olarak uzun bir siyasi belirsizlik dönemini değerlendirmeye devam etmesiyle yüzde 1,52 düştü.
 

Hibya Haber Ajansı

Avrupa hisse senetleri Fransa'daki siyasi görünümün etkisiyle düşüşte
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD Başkanı Biden: Gazetecilik suç değildir
ABD Başkanı Biden: Gazetecilik suç değildir
Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi yakınındaki ormanlık alanda yangın çıktı
Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi yakınındaki ormanlık alanda yangın çıktı