Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önerge Tartışması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Yeniden Refah Partili Belediye Başkan Vekili Ahmet Aksoy'un, meclis üyeleri tarafından sunulan önergeleri gündeme almaması büyük tepkilere yol açtı.

1752 kez okundu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önerge Tartışması Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Yeniden Refah Partili Belediye Başkan Vekili Ahmet Aksoy'un, meclis üyeleri tarafından sunulan önergeleri gündeme almaması büyük tepkilere yol açtı. Meclis üyeleri, bu girişimin meclis hakkını gasp etmeye yönelik olduğunu savunarak duruma sert tepki gösterdi.

Meclis üyeleri, Şanlıurfa'nın şehir yönetimine daha fazla katkı sunmak amacıyla çeşitli komisyonların kurulmasını talep ettiler. Önerilen komisyonlar arasında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Turizm ve Tanıtım Komisyonu, Gıda Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Komisyonu, Sosyal Hizmetler ve Engelli Yaşamını Kolaylaştırma Komisyonu, Şanlıurfa Kent Estetiği Komisyonu ve Göç ve Mülteciler ile İlgili Konuların Araştırılması Komisyonları bulunuyor.

Meclis üyeleri, bu komisyonların kurulmasının, Şanlıurfa'nın daha etkin bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayacağını belirtti. Ancak, Yeniden Refah Partili Belediye Başkan Vekili Ahmet Aksoy'un, bu önergeleri gündeme almaması, meclis üyeleri arasında büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan meclis üyesi Cihan Canbeyli, "Şanlıurfa Büyükşehir meclisinde bu önergemizin gündeme alınmaması için sayın Büyükşehir belediye başkan vekili tarafından hukuksuz tüm yollar denenmiştir. Kamuoyuna saygıyla arz ederim," dedi.

Canbeyli, meclis üyelerinin şehir yönetimine daha fazla katkı sunabilmesi adına bu tür komisyonların kurulmasının elzem olduğunu vurguladı. Meclis üyeleri, şehirdeki çeşitli sorunların ve ihtiyaçların daha iyi anlaşılabilmesi ve çözüm yollarının bulunabilmesi için bu komisyonların kurulmasının gerekliliğini savundu.

Önergelerin gündeme alınmaması nedeniyle mecliste yaşanan tartışmalar, Şanlıurfa kamuoyunda da geniş yankı buldu. Meclis üyeleri, şehir yönetiminin daha şeffaf ve katılımcı bir yapıya kavuşması için mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız