Katılımevim'in hasılat paylaşımlı yatırım projesi

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş, hasılat paylaşımlı yatırım projesine ilişkin bilgi verdi.

153 kez okundu.
Katılımevim'in hasılat paylaşımlı yatırım projesi Advert

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şunlar ifade edildi:

''Şirketimizin 01.07.2024 tarihinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısına istinaden Bursa'nın Nilüfer ilçesi sınırlarındaki, mülkiyeti Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş'ye ait olan ve halen CarrefourSA Bursa AVM olarak kullanılmakta olan 100.000 metrekarelik gayrimenkulün yüzde 70'ini kapsayan satın alma işlemi, Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş isimli şirketin yüzde 70'inin satın alımıyla 04.07.2024 tarihi itibarıyle tamamlanmıştır.

Gayrimenkul üzerinde Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş ile Atış Yapı Sanayi Ticaret Ltd. Şti arasında hasılat paylaşımlı inşaat sözleşmesi düzenlenerek ön protokol tarafların imzaladığı niyet mektubuyla tamamlanmıştır. Atış Yapı, işbu sözleşmeyle elde edilecek proje hasılatının minumum 900.000.000 dolar değerinde olacağını garanti etmektedir.

Bursa'da pekçok gayrimenkul projesini hayata geçirmiş olan sektörün güçlü markası Atış Yapı, söz konusu arsa üzerinde konut, hotel ve açık hava konseptli alışveriş merkezinden oluşan çok amaçlı gayrimenkul projesi hayata geçirecektir. Proje, hasılat paylaşımlı inşaat sözleşmesi kapsamında inşaa edilecek olan çok amaçlı karma projeden oluşacaktır. (Açık hava AVM, otel, konut, ofis, çok amaçlı gösteri merkezi) Bu projeyle sağlanacak hasılat paylaşımının ise yüzde 55 oranında Atış Yapı'ya, yüzde 45 oranında Bainbridge Gayrimenkul şirketine ait olması konusunda mutabakata varılmıştır.

Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş isimli şirketin sermayesinin yüzde 70'ine Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş sahip olduğundan dolayı bu hasılat paylaşımından Katılımevim olarak minumum 283.500.000 dolar gelir elde etmeyi planlamaktayız. Bu kapsamda Atış Yapı, planlanan bu proje hasılatının altında kalması halinde eksik kalan hasılat bedelini karşılayacağını şirketimize kabul ve taahhüt etmektedir.''

Hibya Haber Ajansı

Katılımevim'in hasılat paylaşımlı yatırım projesi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Tajani: Gazze'dekiler için 60 tondan fazla insani yardım taşıyan uçak Amman'a indi
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız
Başkan Kösedağı: Kadıköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız