KAYMAKAMLIKTAN KOVANCI MAHALLESİNE BARINMA MERKEZİ

2 Mart’ta Adıyaman Samsat ilçesinde meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremin ardından Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen Kovancı Mahallesinde İlçe Kaymakamı Eyyup Özdemir incelemelerde bulundu.

KAYMAKAMLIKTAN KOVANCI MAHALLESİNE BARINMA MERKEZİ
Bu içerik 719 kez okundu.

İkinci bir deprem olasılığına karşın Kovancı Mahallesinde Şanlıurfa Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Hilvan Belediyesi ve diğer kamu kurumlarının koordineli çalışmalarıyla mahalle sakinlerinin için geç saatlere kadar süren çalışmalar sonucunda barınma merkezleri kuruldu.

Ayrıca Hilvan Kaymakamlığı tarafından mahallelinin yemek ihtiyacını karşılamak üzere 350 kişilik 3 öğün yemek verildi. Kovancı Mahallesi dışında ilçeye bağlı diğer mahallelerde de hasar tespit çalışmaları hızla başlatıldı. 

Sürdürülen çalışmalara ilişkin bir açıklama yapan Kaymakam Eyyup Özdemir: “Yaşanan depremle kırsal mahallerimiz de etkilenmiştir. İlk olarak Kovancı Mahallemizde depremin binalara verdiği zararları teker teker inceledik, AFAD ekipleri ve teknik personellerle durumu raporladık. Mahalle sakinleri ile ayrı ayrı görüştük. Devletimiz tüm imkânları ile vatandaşlarımızın yanındadır. Mahalledeki vatandaşlarımızı ikinci bir deprem,  artçılara karşı korumak, olası felaketlerin önüne geçilmesi adına barınma merkezini kurduk. Vatandaşımızın can ve mal güvenliğini temin etmek adına gerekli tüm çalışmaları süratle kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak yerine getirdik. Bu süreç içerisinde vatandaşımızın barınma, ısınma, iaşe ihtiyaçları durum normalleşene kadar karşılanacaktır. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak adına gereken hassasiyet her zaman gösterildiği gibi şimdi de bu tür doğal afet durumlarında da gösterilecektir” dedi.

 

KAYMAKAMLIKTAN KOVANCI MAHALLESİNE BARINMA MERKEZİ
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor