Açıkgöz, Suruç Kaymakamlığına görevlendirildi

Suruç Kaymakamlığı görevini yürüten Ferhat Sinanoğlu’nun yerine Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz’ün atandığı bildirildi.

Açıkgöz, Suruç Kaymakamlığına görevlendirildi
Bu içerik 1107 kez okundu.

Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Ferhat Sinanoğlu’nun yerine Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz’ün atandı.

TARIK AÇIKGÖZ KİMDİR?

Tarık Açıkgöz, İstanbul doğumlu olup, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Üç yıldan fazla Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünde Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Tarık Açıkgöz Ankara’nın Çubuk İlçesinde Kaymakam Refikliği Stajını, İzmit’te ve İzmit’in Gölcük İlçesinde Teftiş Stajını yaptı. Kütahya’nın Pazarlar ve Altıntaş İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Mesleki bilgi ve tecrübesini artırmak amacıyla bir yıl süreyle Almanya’ nınSchwebischHall İlçesinde bulundu. Bu süre zarfında Almanya İdare sistemi üzerine Alman Federal Devleti, Baden Württemberg Eyaleti, SchwebischHall Kaymakamlığı ve Belediyesine ait birimlerde inceleme ve araştırmalarda bulundu. 2011 yılı Şubat ayında Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak, Eskişehir İli Günyüzü İlçesinde asaleten göreve başladı. 2013 yılında Bahçesaray Kaymakamlığına tayin oldu. 27.06.2015 tarihinde 2015/398 sayılı kararname ile Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevine atandı. İngilizce ve Almanca bilen Tarık Açıkgöz, Sultan Açıkgöz ile evli olup, iki çocuk babasıdır.

Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına görevlendirildi
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 kişi yaşamını yitirdi
Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 kişi yaşamını yitirdi
CHP’nin Parti Meclisi, Bucak için toplanmayacak
CHP’nin Parti Meclisi, Bucak için toplanmayacak