Çakar’dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı.

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı..

Çakar’dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı.
Bu içerik 1266 kez okundu.

Çakar,Yayınladığı Mesajda;Hz Peygamber Efendimiz(SAV) 'in " Cennet annelerin ayakları altındadır. “Sözünü hatırlatarak, Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyoruz.

8- Mart’ı bize armağan eden emekçi kadın İşçilerin Mücadele Bayrağı elimizde olarak tüm kadınlarımız saflarında örgütlemeye çağırıyoruz.

Kadınlar Bizim Kadınlarımız Baş tacı olan bu Kutsal değer taşıyan hamurlu eleriyle beşik sallayan bu ekol insanların hak etiği hakkı vermeliyiz Kadın Annedir Bacıdır Kardeştir Eştir Kadınsız bir yaşam yaşam değil öyleyse  bu değer taşıyan insanları baş tacı edelim ve onları koruyalım.

Şüphesiz Özellikle bölgemizde olmak üzere Dünyanın her yerinde eskiden kadınlar, erkeklerden daha fazla çalışmış, yorulmuş ve emekleri göz ardı edilmişti.

O günlerden bugünlere kadının ezilmişliği katlanarak artmış ve yaşadığımız Sınıflı Toplumda kadın çifte sömürüye maruz bırakılmıştır

Ama bulunduğumuz asırda ne var ki emeğinin karşılığını almayan işçi emekçi kadınlar günlük haberlerde Küçük yaşta dayanma ile evlenme Tecavüze maruz kalan kadınlar Küçük yaştaki insanlara cinsel tecavüz  töre cinayetleri Şiddet İntihar Boşanma olayları ile çalkalanıyor..

Ne acı ki halen cadde ve sokaklarda dilencilik  yapmak zorunda bırakılan kadınları görüyoruz. Dışarıda ekmek toplayan bu onurlu kutsal kadınları görüyoruz.

Sözde İslam ülkesiyiz, Müslümanız bu tablo Emperyalist ülkelerinde yok!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 2017 yılında 409 kadın cinayeti işlendi, 387 çocuk cinsel istismara uğradı ve 332 kadına cinsel şiddet uygulandı. Platformun verilerine göre, 2016 yılında 328 kadın, 2015 yılında ise 303 kadın öldürülmüştü.

Bu onurlu Baş tacı insanların hak hukukunu savunmak için direnmek lazım ve de tüm bunlara rağmen Kadının Örgütlü Gücü Şiddet Kültürünü Aşacaktır.

 Bugün insanlığın yarısı olan kadın ne yazık ki insanlığın diğer yarısı olan erkekler tarafından ezilmekte, aynı zamanda erkeklerle birlikte Sermaye Sınıfı tarafından bir kez daha sömürülmektedir

 

.

Çakar’dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı.
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Başkan Yıldızdan Destekleme Primleri İle İlgili Açıklama
Başkan Yıldızdan Destekleme Primleri İle İlgili Açıklama
Lice'de silahlı kavga: 1 ölü
Lice'de silahlı kavga: 1 ölü