Doğan Medya Demirören’e devredildi

İSTANBUL - Doğan Medya Grubu, yapılan satışın ardından düzenlenen devir teslim töreni ile Demirören Grubu'na devredildi. Törende konuşan Aydın Doğan, satışın herhangi bir baskı altında gerçekleştirilmediğini iddia etti. Erdoğan Demirören’in ise “Şimdi büyük denizlere açılma sırası bizde!” sözlerini sarf etmesi dikkat çekti.

Doğan Medya Demirören’e devredildi
Bu içerik 1237 kez okundu.

Bünyesinde Hürriyet ve Posta gazeteleri ile CNN Türk, Kanal D gibi televizyon kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nun, iki yıl ödemesiz 700 milyon dolarlık banka kredisi kullandırılan Demirören Grubu'na 1.1 milyar dolara satılmasının ardından bugün devir teslim töreni yapıldı. Bağcılar'daki Hürriyet Gazetesi binasında düzenlenen törene Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Yıldırım Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Demirören Oktay ve Tayfun Demirören ile aileler katıldı.

 Tören öncesi Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'a, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören tarafından plaket verildi. Daha sonra tören devir teslim törenine geçildi.Törende ilk olarak Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila konuştu. Bila, devrin her iki aile için hayırlı olmasını diledi.

 DOĞAN: BASKI ALTINDA SATMADIM

 Aydın Doğan ise yaptığı konuşmada , "Türk basınının amiral gemisini Demirören ailesine teslim ediyorum. Dilerim, Demirören uzun yıllar medyada yer alır ve daha da ileri taşır" dedi.

 Demirören ailesiyle yakın arkadaş olduklarını, satışın herhangi bir baskı altında gerçekleştirilmediğini söyleyen Aydın Doğan, "Türk basınının amiral gemisini Demirören ailesine teslim ediyorum. Dilerim, Demirören uzun yıllar medyada yer alır ve daha da ileri taşır. Kanuni devir süresi henüz bitmedi. Şu anda sorumluluklar bizim üzerimizde. Ay sonuna kadar hukuki süreç tamamlanacak" dedi.

 ERDOĞAN: SIRA BİZDE

 Yıldırım Demirören de medya sektöründe yeni olmadıklarını ifade ederek, "Kalıcı olan kurumlar ve bu kurumlara can veren emekçiler ve gazetecilerdir. Satışa ilişkin gerçeği yansıtmayan şeyler yazıldı. Aklınızda çok soru var. Bunların tek bir cevabı yok, hep birlikte çözeceğiz. Babam Erdoğan Demirören ‘ülkem, bayrağım söz konusuyla her sorunun üstesinden geliriz' der. Şimdi büyük denizlere açılma sırası bizde. Bu yolculuğu hep birlikte yapacağız" diye konuştu.

 Tören sonunda Yıldırım Demirören, Meltem Demirören Oktay ve Tayfun Demirören tarafından Aydın Doğan'a çiçek verildi. Törenin ardından Aydın Doğan, Yıldırım Demirören tarafından uğurlandı.

kaynak:mezopotamyaajansi.com

Doğan Medya Demirören’e devredildi
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
İranlı kadın ressamlardan sergi
İranlı kadın ressamlardan sergi
Göbeklitepe’ye ‘farklı’ bir film
Göbeklitepe’ye ‘farklı’ bir film