Kızıltepe’de elektrik sorunu sil baştan!

Mardin-Kızıltepe’de elektrik sorunu sil baştan: DEDAŞ asker eşliğinde köyün elektriğini kesti

Kızıltepe’de elektrik sorunu sil baştan!
Bu içerik 487 kez okundu.

MARDİN – Kızıltepe’nin Başak köyünde elektriklerini kesmeye gelen DEDAŞ ekiplerine tepki gösteren yurttaşlar, köyün yolunu kapattı.

Mardin genelinde bulunan 280 köyü 15 gün elektriksiz bırakan Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ), “ödenmeyen borçlar” gerekçesiyle yeniden kesintilere başladı. Kızıltepe ilçesine bağlı Başak köyünde elektriklerini kesmeye gelen DEDAŞ ekiplerine tepki gösteren yurttaşlar, yolu kapatarak ekiplerin köye girişine engel oldu.

 Yaşanan gerginliğin ardından köye çok sayıda zırhlı araçla asker sevk edildi. Askerler eşliğinde elektrikleri kesilmeye başlanan köylülerin protesto eyleminin sürdüğü öğrenildi.

 Mart ayının ortalarında başlayan sorunun çözümü için dikkat çeken bir gelişme yaşanmıştı. Konuyla Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nın yerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgilenmiş ancak o da sorunu çözememişti.

 BAKAN FAKIBABA ‘HEMEN TELEFON EDİP ENERJİYİ VERDİRECEĞİZ’ DEMİŞTİ

 Elektrik kesintilerinin basına yansıması üzerine 28 Mart’ta Mardin'e giden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sorunun çözüleceğini belirterek "Bu sorunu çözeceğimize inanarak geldim. Tabi bu çözümde sayın valimizin, il başkanımızın, milletvekillerimizin, sivil toplum örgütlerinin, muhtarların ve bütün Mardinli hemşerilerimin katkısı oldu. Haklı istekleri vardı 'enerji yok' dediler. Biz hemen iki tarafla da konuştuk. Şimdi hemen telefon edip enerjiyi verdireceğiz" demişti.

Kaynak: mezopotamyaajansi.com

 

Kızıltepe’de elektrik sorunu sil baştan!
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
İranlı kadın ressamlardan sergi
İranlı kadın ressamlardan sergi
Göbeklitepe’ye ‘farklı’ bir film
Göbeklitepe’ye ‘farklı’ bir film