Bakan Fakıbaba’dan ‘Ef Fiyatlarına’ yönelik açıklama

Gıda, Tarım – Hayvancılık Bakanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, et fiyatları ve piyasadaki son duruma yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bakan Fakıbaba,” Piyasa regülasyonu kapsamında kalıcı çözüm olmamakla birlikte besilik ve kesimlik sığır ithal edilebilir. Kendi yerli hayvanımızı üretinceye kadar ama bu ateşi düşürmek için.”dedi.

Bakan Fakıbaba’dan ‘Ef Fiyatlarına’ yönelik açıklama
Bu içerik 383 kez okundu.

Et fiyatlarındaki dengesizlik devam ediyor. Yaklaşık 50 lirayı bulan ef fiyatları vatandaşın alım gücünü zorlaştırıyor. Piyasadaki fırsatçılar, ortaya çıkan durumdan faydalanarak istedikleri fiyattan etlerini satışa sunuyor. Ortaya çıkan son durum ile ilgili Bakan Fakıbaba, gazetecilere yaptığı açıklamada,” Piyasa koşullarında fiyat artışının önüne geçmek için Et ve Süt Kurumuna piyasaya müdahale ve ithalat yetkisi verdik. Piyasa regülasyonu kapsamında kalıcı çözüm olmamakla birlikte besilik ve kesimlik sığır ithal edilebilir. Kendi yerli hayvanımızı üretinceye kadar ama bu ateşi düşürmek için. Biz regülasyon yapmak zorundayız. Dar gelirli arkadaşlarımız var.”dedi.

‘YERLİ ÜRETİMİ GELİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR’

Bakan Fakıbaba, et konusunda gerekli önlemlerin alınacağını vurgulayarak,”Mutlaka önce üretici sonra sanayici arkadaşlarımız sonra tüketici. Üretici olmazsa olmaz. Üreticiler bu zincirin en değerli halkası. İnşallah yerli üretimimizi yapıp ithalatı önleyip yerli olarak bu gıda maddesini Türk halkına yedireceğimize inanıyorum. Yerli üretimi geliştirmek bizim görevimizdir.” İfadelerine yer verdi.

Bakan Fakıbaba’dan ‘Ef Fiyatlarına’ yönelik açıklama
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı
Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı
Bu Sergiye Mutlaka Gidilmeli
Bu Sergiye Mutlaka Gidilmeli