AK aday Çiftçi’den Anneler Günü mesajı;

“Cennet anaların ayakları altındadır

AK aday Çiftçi’den Anneler Günü mesajı;
Bu içerik 425 kez okundu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı TV yapımcısı Gazeteci Yazar Dilek Çiftçi, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. AK aday Çiftçi, bütün annelerin baştacı olduğunu belirterek, “Cennet anaların ayakları altındadır” hadisi şerifini hatırlattı.

“Avrupa’dan gelen ‘Anneler - Babalar günü’ âdettir. Yani, âdette bid’attir. Âdette bid’at olduğu ve zararlı olmadığı, çirkin ve dine aykırı yönü bulunmadığı için, anneler / babalar günü tertip etmekte ve hediye vermekte mahzur yoktur” diyerek kendisinin de bir anne olduğunu belirterek, “Anneleri babaları senede bir gün yerine her gün hatırlamak, onlara hizmet etmek, ölmüşlerse, dua etmek, hayır hasenatta bulunmak gerekir. Hadis-i Şerifte denildiği gibi; Cennet, anaların ayakları altındadır. Yani; Cennete girmek için ana-babanın rızasını almak gerekir demektir” dedi.

Annelerin hakkını hiçbir şekilde ödenemeyeceğini hatırlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı TV yapımcısı Gazeteci Yazar Dilek Çiftçi, “Evlatları uğrunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, onlara karşı sonsuz sevgi ve şefkat ile birlikte harmanladıkları derin bir vefa duygusu taşıyan kıymetli annelerimizin Anneler Günü her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada gururla kutlanıyor. Hayatımızın her anında seve seve yanımızda olup bize olan desteğini ve ilgisini şartlar ne olursa olsun eksik etmeyen annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” diye konuştu.

AK aday Dilek Çiftçi, her ne kadar her yıl Mayıs ayının 2. Pazar gününü Anneler Günü olarak kutlanıyorsa da, annelerin hakkını senede 1 gün onları düşünerek, hediyeler vererek hatırlamanın doğru olduğuna inanmadığını, annelerin her gün, her an hatırlanması, saygı gösterilmesi, baş tacı edilmesi gerektiğini söyledi.  

 

AK aday Çiftçi’den Anneler Günü mesajı;
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Mersin'de 5 katlı bir bina çöktü
Mersin'de 5 katlı bir bina çöktü