HDP’den İsrail’e tepki: Lanetliyoruz

ANKARA – HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, onlarca Filistinlinin hayatını kaybetmesine neden olan İsrail devletinin saldırılarını lanetlediğini duyurdu.

HDP’den İsrail’e tepki: Lanetliyoruz
Bu içerik 639 kez okundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, İsrail devletinin onlarca Filistinlinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

“Katliamı en sert şekilde lanetliyoruz” diyen eş başkanların açıklaması şöyle: “ABD Hükümeti’nin Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistinli göstericilere karşı kullanılan şiddet, katliam boyutlarına ulaşmış ve 40’ın üzerinde Filistinlinin ölümüne ve bine yakın Filistinlinin yaralanmasına sebep olmuştur.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dilerken, bu vahşete sebep olan İsrail Hükümetini en sert şekilde kınıyor ve protesto ediyoruz.

Filistinliler için ‘Büyük Felaket’ olarak tanımlanan Nakba’nın yıl dönümüne denk getirilen Kudüs’ü başkent yapma girişimi tam anlamıyla bir provokasyondur. Bu çok tehlikeli provokasyona karşı başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kamuoyunu ve tüm sorumlu hükümetleri acilen göreve çağırıyoruz.

Birleşmiş Milletler’in bugüne değin sorumluluk sahibi olduğu Filistin sorununda her zamankinden daha fazla inisiyatif geliştirmesi ve bu vahşetin derhal durması için önleyici rolünü oynaması gerekmektedir.

İsrail Hükümetini, Filistin ve İsrail halklarının barış içinde yaşayabilmeleri için bu tür provokatif girişimlerden uzak durmaya çağırıyoruz. Filistin Halkının özgürlük mücadelesi ve haklı direnişi ile dayanışmamızı bu vesileyle bir kez daha vurguluyoruz.”

/www.mezopotamyaajansi.com

HDP’den İsrail’e tepki: Lanetliyoruz
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor