Kızıltepe Çev-Gön Başkanı Çakar’dan Bayram mesajı.

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkan Menduh Çakar ,Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajda, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ederek, bayramın barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olması temennisinde bulundu.

Kızıltepe Çev-Gön Başkanı Çakar’dan Bayram mesajı.
Bu içerik 640 kez okundu.

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkan Menduh Çakar, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çakar, Rahmet, bereket ve arınma mevsimi ramazan ayının ardından; barış, kardeşlik ve esenlik rüzgârlarının dalga dalga yayılarak bütün hayatı kuşatacağı Ramazan Bayramı’na giriyoruz.

Bayram; bir ay boyunca iyilik, ibadet ve tefekkürle kendini her yönüyle eğiten müminlere ramazan-ı şerif’in en güzel armağanıdır.

Bayram; kardeşine tebessüm etmeyi sadaka bilen peygamber ahlakının müntesiplerine, yeryüzündeki olanca kötülüğe karşılık, kardeşlik ve muhabbeti bütün âleme yaymak için büyük bir umut ve azimle çalışan iyilik erlerine, âlemlerin rabbinden bir hediye ve rahmet vesilesidir.

Bayramları anlamlı kılan, can taşıyan her varlığın bu iyilik ve güzellik ikliminden en güzel şekilde istifade etmesidir. Dolayısıyla acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, bütün müminler olarak aynı hissiyatı ve aynı sevinci yaşamak adına birlik-beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, gönül köprülerimizi onarmak ve güçlendirmek bayramların bizlere yüklediği en önemli görev olmalıdır.

Bu vesileyle, öncelikle anne-babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek onların gönlünü alalım. Bilhassa bayram yapamayanların bayramı olmaya çalışalım. Sevgi ve merhamete muhtaç; yetim, öksüz, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olalım. Kardeşlerimiz arasındaki kırgınlıkları ve küskünlükleri bertaraf edelim. Çocuklarımızı da bayramın coşkusuyla buluşturarak onların zihinlerinde güzel hatıralar oluşturalım. Ramazan’da elde ettiğimiz kazanımları ve güzellikleri bayram sonrasına da taşıyarak rahmet ve bereket iklimini yaşamaya devam edelim.

Çakar ,Toplumdaki dayanışma ve yardımlaşma duygularının en yoğun yaşandığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, Ramazan Bayramı’nın idrak edileceğini aktaran Çakar,

"CEJNA VEYÎ REMEZANE PÎROZ BE" RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Ayrıca Çakar, bu hayırlı bayramda  şu duaları edelim Allah’ım Darda olan sıkıntıda olan Zindanlarda olan Hastanelerde şifa bekleyen sevipde sevdiğine kavuşmayan Mülteci olup perişan olan Açlıkla ve sefalet içinde yaşayan mağdur zulüm gören tüm insanlara şefkat eyle.

SEÇİM ARİFESİ BAHALIK TEDİRGİNLİK BURUK BİR BAYRAM HAVASI VAR.

Tüm bunlara rağmen bu ülke de Kürt Türk Arap lazı Çerkez Alevi ve diğer azınlıklar beraberce kardeşçe yaşamaya devam edecektir..

Temennimiz Din dil ırk mezhep renk ayrıt etmeden kardeşçe yaşamak için ve de  bu ülkede hepimize yetecek kadar aş iş varken başka ülkeye Mülteci olarak gitmeye bir niyetimizin olmamasını Doğu Batı Güney Kuzey acılarımızı paylaşarak huzur içinde yaşamak için çabalar sarf etmeliyız..

Öte yanda Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde çok üzücü bir olay yaşandı aynı ilçede yaşayan iki aile arasında yaşanan silahlı ve bıçaklı kavgada ilk belirlemelere göre 1kişi ölmüş,9 kişi yaralanmıştı. Yaşanan üzücü olayda ölü sayısı 4’e yükseldi. Ve bu gibi olayların bölgemizde yaşanmaması için caba sarf edelim kardeşkanı akmasın aklıselim devralın dedi

Menduh Çakar Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı,Kızıltepe Gündem Gazetesi Editörü...

 

Kızıltepe Çev-Gön Başkanı Çakar’dan Bayram mesajı.
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
İzmir’de bir erkek, eşini yaraladı
İzmir’de bir erkek, eşini yaraladı
Türkiye’nin Expo Komiseri’nden Büyükelçi Önen’e ziyaret
Türkiye’nin Expo Komiseri’nden Büyükelçi Önen’e ziyaret