Şanlıurfa'da HDP Her Yerde

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa’da 24 Haziran’a hazır

Şanlıurfa'da HDP Her Yerde
Bu içerik 620 kez okundu.

24 Haziran seçim çalışmalarını hummalı bir şekilde devam ettirerek, adaylarının tamamını meclise gönderme hazırlığı yapan

Halkların Demokratik Partisi HDP’nin Şanlıurfa’daki çalışmaları bugün de devam etti. Sayılı günlerin kaldığı seçim için hazırlıklarını kent merkezi, ilçe ve kırsal mahallelerde devam ettiren adaylar her gittikleri yerde gittikçe artan bir heyecan ve coşkuyla karşılanıyor.

HDP’nin milletvekili adaylarından Nusrettin Maçin sabahın erken saatlerinde Eyyübiye ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek başladığı çalışmalarına Ceylanpınar ilçesinde devam etti. Ceylanpınar’da esnafı ziyaret eden Maçin, AK Parti’nin 16 yıllık politikalarından bıkıp usanan yurttaşlara kurtuluş günü olarak 24 Haziran’ı işaret etti.

Vekil adayı Ayşe Sürücü ise Viranşehir ilçesinde seçmenlerle bir aradaydı. Viranşehir’de günün ilk saatlerinde en kalabalık merkezleri haline gelen Hayvan Pazarı ve Buğday Pazarı’nda yurttaşlarla bir araya geldi. Üreticilerin sorunlarını yerinde ve ilk ağızdan dinleyen Sürücü HDP’nin tüm bu sorunları meclise taşıyacağını ve çözümler üreteceğini söyledi. Birçok esnaf ise ziyaret esnasında vekil adaylarının konuşmasına bile fırsat vermeden tercihlerinin HDP’den yana olduğunu dile getirdi.

Adaylardan Aliye Kızıldamar çalışmalarını sürdürdüğü Birecik ilçesinde neredeyse gidilmedik höy ve yerleşim alanı bırakmadı. Yaylak’ta tarlada çalışan tarım işçilerini ziyaret eden Kızıldamar’a emekçilerin ilgisi büyüktü. Daha sonra Almaşar, Kesme, Havacik, Eşme, Körküyü ve Cesas kırsal mahallelerini gezen Kızıldamar bir çok yerde halk toplantısı şeklinde seçmenlerle buluşurken, bir çok yerde de iş yapan kadınlara yaptıkları işlerde yardım etti. Halkın yoğun ilgi ve alakasının sandığa yansıyacağını belirten Kızıldamar 25 Haziran’ın yeni bir başlangıç anlamına geldiğini söyledi. 

Adaylardan Şerif Bendaş ile Yusuf Yetim ise Eyyübiye ilçesinde Hayvan Pazarı ve Buğday Pazarı’yla başladıkları ve oldukça verimli geçen bir çalışma günü geçirdiler. Daha sonra Karaköprü ilçesine bağlı mahallelerde çalışmalarını sürdüren ikili partileri HDP’ye destek istediler.

Şanlıurfa'da HDP Her Yerde
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor