HDP’de Tempo Düşmüyor

24 Haziran seçimleri için geri sayım başlarken Şanlıurfa HDP Milletvekili adayları bugünde çalışmalarına kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde devam etti. Kimi yerde halk toplantıları, kimi yerde aile ziyaretleri, kimi yerde esnaf, emekçi ve kurum ziyaretleri yapan adaylar seçmenlere sandıklara sahip çıkma uyarısı yaptı.

HDP’de Tempo Düşmüyor
Bu içerik 503 kez okundu.

HDP’nin Şanlıurfa Milletvekili adayı Aliye Kızıldamar, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Rıdvan Yavuz,HDP’li il ve İlçe yöneticileriyle birlikte Birecik ilçesine bağlı Söğürtlen ve Böğürtlen mahallelerinde düzenlenen halk toplantılarına katıldı. Heyet daha sonra Birecik ilçe merkezinde ki esnafları ziyaret ederek 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Seçmenlerin yoğun ilgisi arasında çalışmalarına devam eden Kızıldamar, akşam saatlerinde de Birecik’te ziyaretlerini sürdürecek.

HDP’nin Şanlıurfa kent merkezinde çalışmalarını sürdüren adayı Nimetullah Erdoğmuş ise kentin tarihi çarşılarında bulunan esnaf ve yurttaşları ziyaret etti. Urfa’nın iradesi olan oylarına sahip çıkarak AKP’ye tarihi bir derse vereceğini belirten Erdoğmuş tüm il genelinde seçmenlerine kendilerine karşı ilgi ve alakasından çok memnun olduğunu dile getirdi.

Adaylardan Ayşe Sürücü Viranşehir ilçesine bağlı kırsal mahallelerde ki ziyaretlerini sürdürürken, tarım işçiliği ve hayvancılık yapan yurttaşlarla çalışma alanlarında bir araya gelerek HDP seçim beyannamesi ve projelerini anlattı.

Vekil adayı Ömer Öcalan ise Suruç ilçesine bağlı Musig ve Xirabxelil mahalleleriyle başladığı çalışmalarına Akçakale’ye bağlı mahallelerde devam etti. Yerine kayyum atanan Suruç Belediye Eş Başkanı ve Suruç HDP İlçe yönetiminin eşlik ettiği Öcalan’nın mahalle ziyaretlerini duyan onlarca seçmen toplantı şeklinde geçen buluşmalarda bir araya geldi. Alternatifsiz HDP’yi tercih edeceklerini belirten mahalle sakinleri AKP’nin gitme vakti geldiğini belirttiler.

Koşme ve Duderî , Bedin ve İnanlı kırsal mahallelerinden başlayarak çalışmalarına devam eden vekil adayı  Yusuf Yetim bu kapsamda akşam saatlerinde onlarca mahallede bulunan seçmenle bir araya geldi. Tüm yurttaşlara iradelerine sahip çıkma çağrısı yapan Yetim, “24 Haziran geleceğimizi belirleme günüdür” dedi.

Şanlıurfa HDP’de Tempo Düşmüyor
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor