FLAŞ İDDİA - 'Tekrar seçim' mi geliyor?

Kulislere göre 24 Haziran’da yapılan seçimlerden rahatsız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız, hazır seçim atmosferi varken yerel seçimlere hazırlanacağız” dedi.

FLAŞ İDDİA - 'Tekrar seçim' mi geliyor?
Bu içerik 754 kez okundu.

Türkiye’de geçtiğimiz pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin ardından süren tartışmalara yerel seçimin erken bir tarihe alınması da dâhil oldu.

Kulislere göre 24 Haziran seçimlerinde tekrardan cumhurbaşkanlığına seçilen Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında "Seçimlerde verilen mesajı iyi değerlendirip yolumuza devam edeceğiz. Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız, hazır seçim atmosferi varken yerel seçimlere hazırlanacağız” dediği belirtildi.

Öte yandan, yerel seçimlerin Kasım 2018’e kaydırılacağı konuşuluyor. Ancak bunun için muhalefetin de desteğiyle anayasa değişikliğinin gerektiği ifade ediliyor.

AK Parti kurmaylarının 18 Ağustos’ta yapılacak kongrenin ardından kısa sürede yerel seçimlere hazırlanmanın zor olduğunu aktarılırken, 24 Haziran’da yapılan seçimlere yönelik hataların da zaman darlığından kaynaklandığını öne sürdükleri belirtildi.

TEKRAR SEÇİM

Türkiye’de 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimlerde 13 yıllık tek başına iktidarını kaybeden AK Parti, seçimlerin 1 Kasım 2015’te yapılması kararını almıştı.

1 Kasım seçimlerini “Tekrar seçim” olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1 Kasım'da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır" demişti.  (Kaynak: Hürriyet)

FLAŞ İDDİA - 'Tekrar seçim' mi geliyor?
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor