Üniversite neden şeffaf değil?

(Ruha Haber Ajansı/RHA) – Harran Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yaptığı 4/B sağlık personeli alım sonuçlarını sır gibi gizli tutuyor. Alıma başvuranlar ise isimlerin açıklanmamasından dolayı rektöre yakın isimlerin işe alındığını iddia etti.

Üniversite neden şeffaf değil?
Bu içerik 398 kez okundu.

Daha öncede birçok şeyi kendi kara kutusunda saklayan ve adeta dış dünya ile bağını kesen Harran Üniversitesi kendisini sır gibi saklamaya devam ediyor. Şanlıurfa’daki birçok vatandaş ise üniversitesinin şeffaf olmamasından şikayetçi.

DAHA ÖNCE FETÖ ŞİMDİ DE GİZLİ KAPAKLI İŞLER

Daha önce Fethullahçı Terör Örgütü’ne yakın sitelere para aktarmakla gündeme gelen Harran Üniversitesi bu sefer de şeffaflık ilkesine uymamak ile bir kez daha Şanlıurfa gündemine oturmayı başardı. Üniversite geçtiğimiz günlerde ilana çıkarak 4/B kapsamında alım yapacağını söyledi. İlan çıktı ve alımlar yapıldı yapılmasına ancak şeffaflık ilkesi gereği kimin hangi puanla yerleştiği kamuoyu ile paylaşılmadı. Yaşanan bu durum ise ilana başvuranları adeta çileden çıkardı. İlana başvuranlar ise kendilerin alınmaması noktasında itiraz etmediklerini ancak listenin açıklanıp kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

REKTÖRE YAKIN ADAMLAR MI İŞE ALINDI?

Alıma başvuranlar haklı olarak listenin kamuoyu ile paylaşılmasını istese de Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın ise sosyal medya üzerinden açıklama yapma gereği duydu. Ancak işller rektörün umduğu gibi de gitmedi. Öyle ki rektörün sosyal medya paylaşımının altına alımlarda torpil yapıldığı ile ilgili onlarca yorum geldi. Yapılan alımlarda listenin halan neden sır gibi saklandığı ise bilinmezliğini koruyor.

 

(Kaynak: 63nokta.com)

Üniversite neden şeffaf değil?
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Mersin'de 5 katlı bir bina çöktü
Mersin'de 5 katlı bir bina çöktü