15 Temmuz Çin / Pekin Büyükelçiliğimizde de anıldı;

“Şehitlerimizi unutmayacağımız gibi, hainleri de unutturmayacağız”

15 Temmuz Çin / Pekin Büyükelçiliğimizde de anıldı;
Bu içerik 347 kez okundu.


15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin 2. yıl dönümü ve aziz şehitlerimiz, Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçiliğinde de düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı ile anıldı.
ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, törende yaptığı konuşmasında FETÖ ile mücadelenin uzun soluklu olduğunu ifade ederek, ülkemizde bu mücadelenin devamı için gerekli siyasi irade ve milli birliğin olduğunu söyledi. 
Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen ayrıca; 15 Temmuz gecesi canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla andı. 
Hain FETÖ darbe girişiminin 2 yıldönümünde, aziz şehitlerimizi rahmetle anmak ve Pekin'de de bir olmak üzere Büyükelçiliğimizde düzenlenen “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programına, Çin’de yaşayan tüm vatandaşlarımız davet edildi.
 ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” adı altında her yıl aynı tarihte çeşitli etkinlikler düzenleyerek yapılan hainlikleri ve hainlerin şehit ettiği vatandaşlarımızı unutturmayacaklarını belirterek, “Şehitlerimizi unutmayacağımız gibi, hainleri de unutturmayacağız” dedi. 

Vatan hainlerinin darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız
İki yıl önce, 15 Temmuz gecesini 16 Temmuz gününe bağlayan gece, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM başta olmak üzere birçok kamu kurumu binalarını bombalayan ve vatandaşlarımızın bulundukları her alanı gözlerini kırpmadan kurşun yağmuruna tutarak 4 tanesi Şanlıurfalı toplam 249 vatandaşımızın şehit, 2 bin 301 vatandaşımızın gazi olmasına sebep olan vatan hainlerinin yaptıkları darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “İki yıl önce, 15 Temmuz gecesi aziz milletimiz dünyada eşi benzeri görülmemiş bir iman ve inançla bedenini tankların önüne siper etmiş, jetlerin ve helikopterlerin ateşine göğüslerini siper ederek demokrasisine sahip çıkıp, isimlerini bir kere daha altın harflerle tarihe yazdırmışlardır. Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara dökülen vatandaşlarımız, milli birlik ve beraberlik içersinde mevzu vatan olunca canını bile çekinmeden verebileceklerini bir kere daha dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz şehitleri için Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına ve millete başsağlığı, gazilere sağlıklı ve huzurlu bir hayat, tedavileri devam edenlere acil şifalar diliyoruz” dedi. 

Çanakkale'de ve diğer cephelerde şehit olan ecdadının izinden gidenleri unutmayacağız 
Devletimizin dik duruşundan, milletimizin birlik ve beraberliğinden, bayrağımızın göklerde dalgalanmasından ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünden rahatsız olanların cennet vatanımızı ele geçirmek istediklerini hatırlatan ÇHC Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, “Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; 15 Temmuz'da ve sonrasında birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin ve milletimizin geleceği için ölümü göze alarak her türlü hain planlara dur diyen milletimiz, şehitlerini ve gazilerini hiç bir zaman unutmayacak ve unutturmayacaktır. Bu arada; geçmişte; Peygamberler diyarını kahramanca savunarak, düşmanları kovan Şanlıurfa halkı, birlik ve beraberliğimizin teminatı olma konusunda yüklendiği bu önemli misyonu her fırsatta yerine getirmektedir. Çanakkale'de ve diğer cephelerde şehit olan ecdadının izinden giden gençlerimizden 15 Temmuz şehitlerimiz Mustafa Direkli, M.Şefik Şefkatlioğlu, Ümit Yolcu ve İbrahim Halil Yıldırım'ı Şanlıurfalılar asla unutmayacaktır. Onların aileleri ve diğer şehitlerimizin aileleri artık bizimde ailemizdir” diye konuştu.

Aklımızı kesinlikle kimseye ipotek etmeyeceğiz
ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen açıklamalarına şöyle devam etti;
“Her kim ki din adına, mukaddes bildiğimiz değerler adına bizi istismara kalkışırsa, önce Kur’an-ı Kerim’de defalarca emredilen ‘akletmez misiniz?’ ikazını hatırlayacağız. Rabbimizin bize en büyük ihsanı olan irademizi, aklımızı kesinlikle kimseye ipotek etmeyeceğiz. Bölücü gayelerle milletimizin içine etnik veya mezhebi fitne sokmaya çalışanlara karşı da aynı yolu izleyeceğiz. Bu ihanet teşebbüslerinin üstesinden coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın, kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, gönüldaşlığımızın bize gösterdiği hakikatlerin rehberliğinde yola devam edeceğiz. Yine Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; sokaklara çıkma imkânı bulamadıkları için aksakallarıyla, başörtüleriyle, kucağında uyuyan sabileriyle, seccadelerinin üzerinde sabaha kadar gözyaşı döküp dua ederek darbe direnişine destek veren tüm vatandaşlarımıza da candan teşekkür ediyoruz.” 

Saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyoruz
“15 Temmuz gecesi sokakları, meydanları doldurarak, inançları, vatanları, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbecilere meydan okuyan vatandaşlarımızın her birine ne kadar teşekkür etsek azdır” diyen Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümünde, milletin iradesine yapılan saldırıyı bir kez daha şiddetle kınadıklarını belirtti.

15 Temmuz Çin / Pekin Büyükelçiliğimizde de anıldı;
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
DSP'de bir İstanbul istifası daha
DSP'de bir İstanbul istifası daha
Adana'da çok sayıda gözaltı
Adana'da çok sayıda gözaltı