15 Temmuz Şehitleri Çadırkent'te Anıldı

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ikinci seneyi devriyesinde Tel Hammud Çadırkent'inde düzenlenen programlar 15 Temmuz şehitleri anıldı.

15 Temmuz Şehitleri Çadırkent'te Anıldı
Bu içerik 418 kez okundu.

"15 Temmuz Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında Ceylanpınar Tel Hammud Çadırkent'te 15 Temmuz Şehitleri anma programı düzenlendi.  Programa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, kurum amirleri katıldı. Suriyeli sığınmacılar 15 Temmuz şehitleri için Kur'an okuyarak dua etti, küçük çocuklar ise ilahiler seslendirdi.

TÜGVA'DAN 15 TEMMUZ KONFERANSI

Programın sonunda ise Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ceylanpınar Temsilciliği tarafından 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda "15 Temmuz: Bir Milletin Destanı" isimli konferans düzenledi. Düzenlenen programa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, İlçe Başkanı Halid Şimşek, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cihan Ünal, 15 Temmuz Şehidi Ümit Yolcu'nun ağabeyi Bahattin Yolcu, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Konferans Kuran'ı Kerim tilaveti ile başlarken, sinevizyon gösterimi ile son buldu.

 

"BU DARBE ULUSLARARASI KUMPASIN DARBESİYDİ"

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, 15 Temmuz darbe girişiminin uluslar arası güçler tarafından planlandığını ifade etti. Atilla, "Darbe günü bana Suriye'den bir telefon geldi ve dediler ki yüzlerce araç namlusunu Türkiye'ye çevirmiş sınırda bekliyordu. O teröristlere gündüzden haber verilmiş. Onlara silahlarınız, mermileriniz dolu olsun denilmiş. Akşam da kendilerine bu gece Türkiye'de darbe oluyor, Türkiye'ye gireceksiniz ve Ceylanpınar'ı işgal edeceksiniz denilmiş. Bu darbe uluslararası kumpasın darbesiydi. Eğer Suriye'deki terör örgütü PYD bu işin içindeyse, Kuzey Kıbrıs'ta 20 bin İngiliz piyadesi Akdeniz'i işgal etmek için bekliyorsa, Ermenistan ordusu Iğdır'dan Türkiye'yi işgal etmek için bekliyorsa bu uluslar arası bir darbe girişimidir. Olay çok büyüktü, senaryo çok büyüktü. Ülkeyi parçalamak yönündeydi. Hazırlanan projeye göre Ermenistan Iğdır'dan girip ülkeyi işgal edecekti. 20 bin İngiliz piyadesi Kıbrıs'tan yola çıkarak Akdeniz ve Ege'yi işgal edecekti. Bu taraflardan da terör örgüyü PYD, PKK üyeleri girecekti. Ülkede 24 saat içinde bir iç savaş olacaktı" dedi.

"O YENİLMEZ DENEN DONANMALARI ÇANAKKALE BOĞAZI'NA GÖMEN BİZİM ECDADIMIZDIR"

İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, Türk halkının Çanakkale'de de 15 Temmuz'da bütün dış güçlere cevap verdiğini belirterek, "Darbede tanklara, son teknoloji silahlara karşı koyan milletimiz tarihte bunu her zaman yapmıştır. En son Çanakkale'de yaptı, Kurtuluş Savaşı'nda yaptı. Yedi düvele karşı, o yenilmez denen donanmaları Çanakkale Boğazı'na gömen bizim ecdadımızdır. İşte biz o ecdadın torunlarıyız. Ben Ceylanpınar Kaymakamı olarak burada görev yapmaktan son derece mutlu ve onurluyum. O gece bizi asla yalnız bırakmadınız. Terör örgütleri burayı işgal etmek için sınırda bekliyordu. O gece o hainin temsilcilerinden içimizde olanlarda vardı. Daha sonra göz altına alındılar, tutuklandılar, ihraç edildiler. Kardeşi kardeşe kırdırmak için çok uğraştılar" şeklinde konuştu.

"15 TEMMUZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN UZUN GECESİ OLMUŞTUR"

Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, 15 Temmuz'un Türkiye'nin en uzun gece olduğun altını çizerek, "15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti'nin uzun gecesi olmuştur. Tank ve jet uçaklarının hesapları Allah karşısında boşa çıktı. Alçaklar ülkemize bir darbe girişiminde bulunmak istediler. Seçilmiş insanları sandık başında yeneceğini anlayan güçler ülkemizi ele geçirmek, zorbalıkla, alçaklıkla ve hainlikle iktidara sahip olmaya çalıştılar. 15 Temmuz'da ülkemizi ve milli egemenliğimizi kimseye kaptırmayacağımızı tüm dünyaya gösterdik. Hem de öyle bir sahiplenmeydi ki bu canını bile ortaya koyarak, vücudunu tankların altına alarak ülkesine sahip çıkanlar o gün bir desten yazdılar" diye konuştu.

"BÜTÜN TÜRK HALKI OLARAK İLELEBET BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR"

Şehit Ümit Yolcu'nun ağabeyi Bahattin Yolcu, Türk halkının birbirine sahip çıkması gerektiğini belirterek, "Bütün Türk halkı olarak ilelebet birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Biz Türkiye olarak bir bütünüz ve bedeniz. Bizler ev sahibi, Türkiye ise evimizdir. Nasıl bir yabancıyı evimize kabullenmiyorsak ülkemize de yabancıyı almayacağız. Burası bizim vatanımız, bizim toprağımızdır. 15 Temmuz gibi kara günleri yaşamamak için birlik olalım, beraber olalım ve birbirimize kardeşçe sahip çıkalım" dedi.

 

15 Temmuz Şehitleri Çadırkent'te Anıldı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
DSP'de bir İstanbul istifası daha
DSP'de bir İstanbul istifası daha
Adana'da çok sayıda gözaltı
Adana'da çok sayıda gözaltı