İHH Urfa’da 200 Muhacir Aileye Buzdolabı Yardımında Bulundu

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilciliği düzenlediği bir program ardıile Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerinde bulunan 200 muhacirlere 200 adet Buzdolabı ve 200 adet Vantilatör yardımında bulundu. Sıcakların 50 derecenin üstünde seyrettiği Şanlıurfa’da buzdolabı olmayan 200 ailenin ymına İHH koştu. Şanlıurfa İHH Şanlıurfa da 200 Buzdolabı, Gıda, Hijyen paketi ve Vantilatör dağıtıldı.

İHH Urfa’da 200 Muhacir Aileye Buzdolabı Yardımında Bulundu
Bu içerik 540 kez okundu.

Programa Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem DOBUR, İHH İl Temsilcisi ve Bölge Koordinatörü Behçet Atila, misafirler İlçe Temsilcileri ve ihtiyaç sahibi aileler katıldı.

Eyyübiye’de bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayati Harrani Gençlik Merkezi’nde düzenlenen bir programla, daha önce vakıf yetkilileri tarafından buzdolapları olmadığı titizlikle tespit edilen 200 aileye Buzdolabı, Gıda Kolisi, Hijyen paketi,10 kg pirinç ve vantilatör yardımında bulunuldu.

Programda kısa bir konuşma yapan İHH İl Temsilcisi Behçet Atila; geçen hafta bu projenin 1.bölümü olan 100 aileye, bugün de 2.bölüm olan 100 aileye olmak üzere toplam 200 aileye buzdolabı yardımında bulunduk. Yaptığımız bu yardımın yaklaşık piyasa değeri 462.000 TL’dir. Katkılarından dolayı Güney Afrika menşeli Jamiatul Ulama’ya ve emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz. Afrika çöllerini andıran Urfa’nın bu 50 küsur derece sıcağında buzdolabı olmayan bu aileleri adeta yüreğimizi yakıyordu. Elhamdulillah hepsine buzdolabı ve vantilatör verme imkânımız oldu. Sponsorlarımızın da desteğiyle muhacirlere ensar olmaya devam edeceğiz inşallah. dedi.

İl Müftüsü İhsan Açık’da yaptığı konuşmada Türkiyenin muhacirlere yaptığı yardımlardan bahsetti ve hasseten İHH nın yaptığı yardımların çok byük ve yerinde olduğunu bu nedenle İHH’ya ve yetkililerine teşekkür ederiz dedi.

Buzdolabına sahip olan ailelerin çok sevindikleri ve dua ettikleri gözlendi. Program buzdolapların ailelere teslim edilmesiyle son buldu.

 

İHH Urfa’da 200 Muhacir Aileye Buzdolabı Yardımında Bulundu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Yeni askerlik sistemine ilişkin teklife son şekli verildi
Yeni askerlik sistemine ilişkin teklife son şekli verildi
Hozat’ta 1 kadın öldürüldü
Hozat’ta 1 kadın öldürüldü