Başkan Demirkol, “Annemle Okuyorum” Projesinin Ödüllerini Taktim Etti

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un okuma seferberliği çalışmaları kapsamında hayata geçirilen Annemle Okuyorum Projesinde derece girenlere ödülleri taktim edildi. Anne ve çocuklarına ödüllerini veren Başkan Demirkol, “Çocukların ilk öğretmenleri anneleridir. Aile içerisinde birlik ve bütünlüğü sağlamak, aynı kitabı anne ile evladının okumasını sağlamak için Annemle Okuyorum Projesini düzenledik” dedi.

Başkan Demirkol, “Annemle Okuyorum” Projesinin Ödüllerini Taktim Etti
Bu içerik 278 kez okundu.

Gençlerin eğitimine önem veren ve bu alanda çeşitli çalışmalar yapan, 2014 yılından bugüne açılan okuma yazma kurslarıyla da kadınların okuma öğrenmeleri konusunda çalışmalar yürüten Başkan Fevzi Demirkol, okuma etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği Annemle Okuyorum Projesinin ödül törenine katıldı. İlçe genelindeki 6’ncı sınıf öğrencileri ve velilerini kapsayan projenin ödül törenine Başkan Demirkol’un yanı sıra, Başkan Yardımcıları Mehmet Selim Polatkan ve Osman Uludağ’da katıldı. Haliliye Belediyesi Bahçelievler Eğitim ve Gençlik Merkezinde düzenlenen ödül töreninde Başkan Demirkol, dereceye girenlere ödüllerini ve katılan tüm ailelere katılım belgelerini taktim etti. Proje kapsamında, anne ve çocukları Mayıs ayında Çanakkale gezisine de götürülmüştü.

Projeye ilişkin açıklama yapan Başkan Fevzi Demirkol, şunları söyledi:

“Toplumuzun temelini bilindiği gibi ailelerimiz oluşturmaktadır. Ailelerimizin eğitimini, ailelerimizin birlikte eğitimde, birlikte okumada yer almaları halinde bu eğitimin daha faydalı olacağına inanıyoruz. Çocukların ilk öğretmenleri anneleridir. İlk öğretmen annedir. Haliliye Belediyesi olarak aile içerisinde birlik ve bütünlüğü sağlamak, aynı kitabı anne ile evladının okumasını sağlamak için Annemle Okuyorum Projesini düzenledik. Peygamberimizin hayatını anlatan Siyer-i Nebi Kitabını dağıttık. Oku, anla, düşün ve yaşa sloganıyla hem annelerimizin hem de evlatlarının okumasını sağladık. Bu etkinliğe katılan anne ve evlatlarının bir kısmını Çanakkale’ye götürdük. Kalan kısmını da, Çanakkale’ye götüreceğiz.”

Yarışmada birinci olan anneye tost makinesi, öğrencisine tablet; ikinci olan anneye el blenderi, öğrencisine satranç ve kalem seti, üçüncü anneye çay makinesi ve öğrencisine satranç takımı hediye edildi.

Başkan Demirkol “Annemle Okuyorum” Projesinin Ödüllerini Taktim Etti
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Ak Parti Haliliye Meclis üyesi Listesi Açıklandı
Ak Parti Haliliye Meclis üyesi Listesi Açıklandı
Beyazgül, Sorkânlılarla Bir araya geldi
Beyazgül, Sorkânlılarla Bir araya geldi