Akçakale Belediyesi'nden Gramaj Denetimi

Akçakale Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde bulunan fırınları denetledi. Genel denetimlerin yanı sıra, gramaj düşürme yolu ile gizli zam yapan iş yerlerine cezai işlem uygulandı.

Akçakale Belediyesi'nden Gramaj Denetimi
Bu içerik 359 kez okundu.

Şanlıurfa-Akçakale Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların daha sağlıklı ve hilesiz gıdalar tüketmesi için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.  Vatandaşların sağlığı ve huzuru için çalışan Zabıta ekipleri çalışmaları kapsamında ilçe genelinde 20 ekmek fırınında denetlemelerde bulundu.

Akçakale Belediyesi Zabıta ekipleri, temizlik, hijyen ve iş yeri açma ruhsatı kontrollerinin yanı sıra Ticaret Bakanlığının fırsatçılara yönelik başlattığı çalışmaya paralel olarak gramaj denetimleri yaptı. iş yerlerini tek tek gezen zabıta ekipleri, ekmekleri gramajlarına bakarak gizli zam yapılıp yapılmadığını kontrol etti. gramaj kontrollerinin yanı sıra iş yerlerinin ruhsatları kontrol edilirken temizlik konusunda daha dikkatli olunması istendi. Zabıta ekipleri denetimleri kapsamında 4 iş yerine cezai işlem uyguladı.  Akçakale Belediyesi Zabıta ekipleri, halkın sağlığı ve huzuru için ilçe genelinde genel denetimlerinin aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı.

Akçakale Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğüne bağlı gıda mühendisleri de denetimde yer aldı.

Akçakale Belediyesi'nden Gramaj Denetimi
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı
Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı
Bu Sergiye Mutlaka Gidilmeli
Bu Sergiye Mutlaka Gidilmeli