Nakliyeciler yer sıkıntısından dolayı zor günler yaşıyorlar.

Şanlıurfa Zahireciler borsası çevresindeki Nakliyeciler yer sıkıntısından dolayı zor günler yaşıyorlar. Kira bedeli talep edilen Şanlıurfalı nakliyeciler; “Amacımız kimseyi rencide etmek değil, kalıcı yer verilmesini talep etmektir” dedi.

Nakliyeciler yer sıkıntısından dolayı zor günler yaşıyorlar.
Bu içerik 347 kez okundu.

Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayan Hububat, Mısır, Pamuk ve Küspe nakliyesi yapan Şanlıurfalı Nakliyeciler yer sıkıntı yaşıyor.

Zahireciler Borsası Borsanın çevresindeki işyeri sahiplerinin kiraları abartılı bir şekilde arttırması nedeniyle yerlerinden olan nakliyeciler Büyükşehir belediyesinden kalıcı yer talep ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanına taşımacılık yapan nakliyeciler kendi imkânları ile kurdukları konteynerler için Büyükşehir belediye meclisi tarafından yer işgaliyesi, adı altında kira talep edilmesine tepkililer.

Yurt içi ve dışına Hububat, Mısır ve Pamuk taşımacılığı yapan nakliyecilerle birlikte, kamyoncular ile hamallarla birlikte binlerce insan ekmek kapısı durumunda yer alıyor.

Geçici olarak temin edilen yer için kendilerinden kira bedeli istenmesine tepki gösteren Şanlıurfa Nakliyeciler Kooperatifi başkanı Mehmet Bayat, “Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi ile görüştük geçici yer tahsili yapıldı. Kendi imkânlarımızla konteynerlerı kurduk. Aradan bir hafta 10 gün geçti. Belediye meclisi aldığı kararla yer işgali adı altında bizlerden aylık ücret talep eden tebligat gönderdi. Üyelerimizin ekonomik olarak bu talebi karşılamaları çok zor, birçok esnaf siftah yapmadan günü kapatıyor, kamyoncular yani nakliyecilerde esnafın durumuna bağlı, cüzi kira bedeli talep edilseydi mümkün olabilirdi” dedi

Kooperatif başkanı Bayat;” Nakliyeci esnafı perişan ve iş yapamaz durumda, bizim sitemiz yok, kamyon garajımız yok, oturacak yerimiz yok. Bizler yetkililerden kalıcı yer talep ediyoruz. Binlerce insan nakliyeden ailesinin geçimini sağlıyor. İş olmayınca hem esnaf hem de nakliyeciler zor durumda kalıyor, amacımız kimseyi rencide etmek değil, kalıcı yer verilmesine talep etmektir.” Şeklinde konuştu.

Nakliyeciler yer sıkıntısından dolayı zor günler yaşıyorlar.
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Bahar geldi çobanlar toplanmaya başladı
Bahar geldi çobanlar toplanmaya başladı
Vali Erin, Kuveyt Emiri’ne ve Kuveytlilere Teşekkür Etti
Vali Erin, Kuveyt Emiri’ne ve Kuveytlilere Teşekkür Etti