Sanayinin lokomotifleri suskun!

(Ruha Haber Ajansı/RHA) – Şanlıurfa’da ekonominin lokomotifi olarak bilenen Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası ve Şanlıurfa Ticaret Borsası kentin organize sanayisinin elektriğinin kesilecek olması karşısında sessizliğini koruyor.

Sanayinin lokomotifleri suskun!
Bu içerik 319 kez okundu.

Şanlıurfa’da ekonomi her geçen gün kötüye gidedursun, bir de OSB’nin elektrik borcunun 23 milyon TL olduğu ve Pazartesi’ye kadar ödeme yapılmadığı takdirde kesileceği DEDAŞ tarafından bildirildi. DEDAŞ geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada açıklama da kentin ekonomi damarı olan OSB’nin elektrik borcunun 23 milyon TL olduğunu duyurmuştu. Ancak yaşanan bu durum karşısında kentin lokomotifleri olan Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası ve Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın sessizliğini koruduğu ise gözlerden kaçmadı. Öte yandan OSB yetkilerinden çıkan 23 milyon TL’lik elektrik borcu ile ilgili net açıklamalar gelmezken, kurumlar arası ise suçlamalar söz konusu.

Lokomotiflerin sessiz kalması ise OSB yetkililerini çileden çıkardı.

NE OLMUŞTU?

Öte yandan DEDAŞ geçtiğimiz günlerde OSB’nin 23 milyon TL elektrik borcu olduğunu ve Pazartesi’ye kadar ödeme yapılmadığı takdirde ise elektriğini keseceğini de duyurmuştu.

DEDAŞ’ın OSB’ye uyarısı ise şu şekilde olmuştu:

“Şirketimiz elektriği günlük olarak piyasadan borçlanarak alıyor. Geldiğimiz durumda borçlanma şartları ise malum. EPDK tarifelerinin en alt limitinde neredeyse karsız olarak enerji sağlamamıza rağmen Şanlıurfa OSB, aylardır borcunu ödememektedir. Yaşanan bu duruma rağmen OSB’deki sanayicilerin mağdur olmaması için uzunca bir süredir olumlu yaklaşımımızı devam ettirdik. Ancak tüm girişim ve çabalarımıza rağmen aylardır borçların ödenmesi konusunda OSB yönetiminden 23 milyon lirayı bulan borç ve bunun dışında hali hazırda kullanılan elektriğin bedeli olan depozito ve teminatların ödenmesi konusunda da olumlu bir geri dönüş alamadık. OSB’de üretim yapan Şanlıurfalı sanayici ve işadamlarımızın zarar görmesini istemediğimizden, anlaşma zemini yakalamak için ısrarlı ve olumlu çabalarımızı son ana kadar sürdürdük. Ancak şirketimizin artık piyasadan borçlanarak OSB’ye enerji tedarik etme imkanı kalmamıştır. Bu nedenle OSB yönetimine gerekli ödemelerin yapılmaması durumunda 17 Eylül 2018 pazartesi günü enerjilerinin kesileceğini resmen bildirdik.

Sanayinin lokomotifleri suskun!
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Bahar geldi çobanlar toplanmaya başladı
Bahar geldi çobanlar toplanmaya başladı
Vali Erin, Kuveyt Emiri’ne ve Kuveytlilere Teşekkür Etti
Vali Erin, Kuveyt Emiri’ne ve Kuveytlilere Teşekkür Etti