Muharrem İnce hakkında suç duyurusu

İSTANBUL - CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 2’nci Ordu Komutanı İsmail Metin Temel'in "apoletlerini sökeceğim" sözleri üzerine bir kişi Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulununca İnce hakkında dosya hazırlandı. Dosya Nevşehir Başsavcılığı'na gönderildi.

Muharrem İnce hakkında suç duyurusu
Bu içerik 264 kez okundu.

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce hakkında, 2’nci Ordu Komutanı İsmail Metin Temel için söylediği "apoletlerini sökeceğim" sözleri sebebiyle savcılık inceleme başlattı. Ayhan Aslan isimli bir yurttaş, İnce'nin Temel'e yönelik sözleri için Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak "terör örgütü propagandası" ve "tehdit" suçları kapsamında şikâyette bulundu.

Aslan şikâyetinde, "Muharrem İnce yaptığı konuşmada '30 Ağustos'ta ilk emekliye ayıracağım general o olacak. 81 milyonun huzurunda söylüyorum, senin apoletlerini sökmezsem ben de Muharrem İnce değilim' şeklinde akla mantığa sığmayacak bir açıklama yaparak ordumuzu ve başındaki komutanımızı yalan yanlış siyasetine alet etmeye çalışmıştır. Zeytin Dalı Harekâtı'nın evvelinde de yıllardır canını hiçe sayıp vatan topraklarını tüm değerlerinin üzerinde tutan aldığı tüm apoletlerini şerefi ile sonuna kadar hak eden ülkenin bölünmez bütünlüğü için vatan hainleri ile ordunun başında çarpışan İsmail Metin Temel Komutanı, Cumhurbaşkanlığı'nın ne olduğunu henüz idrak edememiş hala kendi yalan siyaseti sanan Muharrem İnce adeta o beyanıyla kendince halkın önüne atmıştır. Ama bunun ötesinde terör örgütü ve yandaşlarına bir anlamda destek ve moral vermiştir. Bu açıklaması terör örgütlerine yeşil ışık yakmanın ötesinde bir şey değildir" ifadeleri yer aldı.

NEVŞEHİR'E GÖNDERİLDİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu şikayetle ilgili bir dosya oluşturdu. Dosyada İnce o dönem milletvekili olduğu için "Hakkında şikâyette bulunulan" olarak belirtildi. Daha sonra dosya şikâyete konu sözlerin Kağıthane'deki bir mitingde söylendiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Sözlerin Nevşehir mitinginde söylenmesi üzerine dosya yetkisizlik kararı ile Nevşehir'e gönderildi. İncelemeyi Nevşehir Başsavcılığı yürütecek.

 

 

mezopotamyaajansi12.com

Muharrem İnce hakkında suç duyurusu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde