Vekil Özyavuz’dan Liyakat vurgusu

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk 19 Eylül 2018 günü 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması ve bir dizi açılış ve ziyaret için Şanlıurfa’ya geldi.

Vekil Özyavuz’dan Liyakat vurgusu
Bu içerik 1299 kez okundu.

Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin ve ilgili bürokratlar, il milletvekilleriyle başta Zeytin Dalı Eğitim Kampüsü olmak üzere bir dizi açılış yaptılar.

MHP MYK Üyesi ve Şanlıurfa Milletvekili Sayın İbrahim Özyavuz’da Bakan Ziya Selçuk Beye eşlik ettiler. Ziyaretler sırasında Sayın Özyavuz, ‘’Şanlıurfa’mızın genç nüfusu ağırlıktadır. Onun içinde ilimizde eğitim çok önemlidir. Sayın Bakanın ziyareti ilimiz ve bizler için önemlidir. Bu sebeple Sayın Bakan Ziya Selçuk’a bu anlamlı ziyaretinden dolayı teşekkür ederim. Dedi.

Eğitim Kadrolarında Liyakat

Sayın Özyavuz açıklamasının devamında ‘’Şanlıurfa’mızda devlet kadroları siyasi baskı ile bazı kesimleri iş için değerlendirmektedirler. Geleceğimiz evlatlarımızı yetiştirecek olan kadrolar  ‘’öğretmen ve yöneticilerde’’ liyakat ön planda olmalıdır. Liyakat ilkesinden uzaklaşırsak eğitim öğretim siyasallaşır. Bu da eğitimi ve öğretimi düzgün almamış gençler yaratır. Bu maksatla Sayın Bakanında bu doğrultuda görüş ve kararlılığı bizleri heyecanlandırmıştır. Sayın Bakan ve şahsımın aynı fikirde olması Şanlıurfa Milli Eğitiminin işin ehli liyakatli öğretmen ve yöneticilerle çalışacağının göstergesidir.’’ Dedi. 

Vekil Özyavuz’dan Liyakat vurgusu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde