Bakan Yardımcısı İnce, Sınırda İncelemelerde Bulundu

Bazı inceleme ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve beraberindeki heyet, Valilik ziyareti ve güvenlik toplantısının ardından akşam saatlerinde Akçakale’ye geçerek, Suriye sınırı boyunca kurulan solar aydınlatma ve güvenlik sistemlerini yerinde inceledi.

Bakan Yardımcısı İnce, Sınırda İncelemelerde Bulundu
Bu içerik 254 kez okundu.

Akçakale’de ilk olarak 2’nci Hudut Tabur Komutanlığını ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, burada sınır güvenliği konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından Akçakale’nin Suriye sınırı boyunca kurulan solar aydınlatma ve güvenlik sistemlerini yerinde inceleyen İnce, güneş enerjisi ile çalışan, depoladığı elektrik ile yüksek aydınlatma ve güvenlik sistemlerini çalıştırma kapasitesine sahip proje hakkında yetkililerden bilgi aldı. Solar aydınlatma ve güvenlik sistemlerinin, hareket sensörü, hareketli kameralar ve üç merkezden izleme noktalarına uyarı özellikleri taşıdığı bildirildi. Yüksek teknolojiye sahip sistemlerin Akçakale sınır hattı boyunca kurulacağı ve 2019 yılında tamamlanacağı belirtildi.

Hudut hattındaki incelemelerinde Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’ye, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney, İller İdaresi Genel Müdürü İlker Gündüzöz, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Önder Bozkurt ve Ahmet Adanur, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Pektaş da eşlik etti.

Akçakale’deki incelemelerinin ardından Şanlıurfa merkeze dönen İnce ve beraberindeki heyet, gece saatlerinde Ankara’ya hareket etti.

Bakan Yardımcısı İnce Sınırda İncelemelerde Bulundu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde