Gökçek ve Tuna barıştı: Teşekkürler Mustafa!

Ankara yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 'hafriyat' gelirlerinde artış olduğu sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Melih Gökçek, Tuna'ya 'teşekkür' etti.

Gökçek ve Tuna barıştı: Teşekkürler Mustafa!
Bu içerik 490 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve  Melih Gökçek hafriyat iddialarının ardından barıştı. Tuna, Gökçek dönemine ait sözlerinin ‘spontane’ olduğunu ve ‘kimseyi hırsızlıkla suçlamadığı’nı belirtti.

Tuna, Twitter’dan yaptığı açıklamada ifadelerinin yanlış anlaşıldığını belirterek şunları yazdı: Röportajda birçok soruyu yanıtladık. Fakat bir soru ve yanıt polemik haline getirildi. Verdiğim cevap spontane gelişti. Melih Gökçek’i suçlamak ve karalamak niyeti ile söylemedim. Konu bazı çevrelerce Sayın Melih Gökçek’e karşı bir algı oluşturmaya doğru yöneldi. Herkesin bilmesini isterim ki, ben kimseyi hırsızlıkla suçlamadım; suçlayamam da. Hafriyat gelirleri dönem dönem artış – azalış gösterebilir. Yıldan yıla da farklılık gösterebilir. Bu rakamlar Melih Bey’in de belirttiği gibi değişkendir… Lütfen satır aralarından kimse cımbızla bir şeyler çıkarıp ‘niyet okuyuculuğu’ rolüne bürünmesin.

NE OLMUŞTU?

Başkan Mustafa Tuna, A Haber’deki röportajda, belediyenin hafriyat gelirinin aylık 30 bin lira iken, belediyeyi devraldıktan sonra ortalama 15 milyon TL’ye çıktığını söyledi. Gökçek ise Tuna’ya, “İnan partime zarar vermeyeceğime inansam, seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm” karşılığını verdi.

 

(DUVAR )

Gökçek ve Tuna barıştı: Teşekkürler Mustafa!
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Ak Parti Haliliye Meclis üyesi Listesi Açıklandı
Ak Parti Haliliye Meclis üyesi Listesi Açıklandı
Beyazgül, Sorkânlılarla Bir araya geldi
Beyazgül, Sorkânlılarla Bir araya geldi