Karakoyun Projesi’nin Hayata Geçirilmemesine Tepkiler Yağdı

rfa Çalışma Grubu ve Sosyal – Toplumsal Araştırmalar Derneği bugün Karakoyun Deresi’nde basın açıklaması düzenledi. Grup ve dernek, bugüne kadar hayata geçirilmeyen proje ile tepkilerini ortaya koydu, yerel yönetimleri göreve davet etti.

Karakoyun Projesi’nin Hayata Geçirilmemesine Tepkiler Yağdı
Bu içerik 446 kez okundu.

Urfa Çalışma Grubu ve Sosyal – Toplumsal Araştırmalar Derneği bugün Karakoyun Deresi’nde basın açıklaması düzenledi. Grup ve dernek, bugüne kadar hayata geçirilmeyen proje ile tepkilerini ortaya koydu, yerel yönetimleri göreve davet etti.

Karakoyon Deresi’nde yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan basın açıklaması gerçekleştirildi. Kalabalık, yaptıkları basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:”1950 yılından bu güne bütün idarecilerin ve bürokratların vaatleri arasında olan, defalarca projesi çizilen Karakoyun Deresi’nde temiz su akıtılması projesinin yılan hikayesine döndü. Yapılan proje ile cazibe merkezi olacağı iddia edilen tarihi alan, demir yığınları ile ucube halini almış, madde bağımlıların mekanı haline gelmiş ve atıl bir durumda kaderine tek edilmiştir. Yanlış projeler ve uygulama maliyetleri incelenmelidir. Sınır kaynakların bu kadar hovardaca kullanılması ise, kent suçlarına bir yenisini eklenmiştir. Tarihi yapının göğsüne hançer gibi saplanan ve demir yığınından ibaret olan ucube projenin üzerinden iki bakan, altı vali, üç belediye başkanı değişmesine rağmen vaat edilen 763 proje arasında yer alan Karakoyun da sandal sefası ile ilgili bir arpa boyu yol alınamadı. Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi Karakoyun Deresi’nden de su akıtılıp aktif hale getirilir ise Urfa halkına güzel bir yaşam alanı sunulmuş olacaktır.”

Grup, yaptıkları basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

Karakoyun Projesi’nin Hayata Geçirilmemesine Tepkiler Yağdı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Ak Parti Haliliye Meclis üyesi Listesi Açıklandı
Ak Parti Haliliye Meclis üyesi Listesi Açıklandı
Beyazgül, Sorkânlılarla Bir araya geldi
Beyazgül, Sorkânlılarla Bir araya geldi