Şutso’da Taşınır Rehni Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

ŞUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ticaret İl Müdürü Nazan Sezer, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, Kredi Garanti Fonu İl Müdürü Özgür Aydın, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı M.Mücahit Arvas, ŞUTSO Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Hayırlı, TOBB’dan Uzman Evren Yücel, Halk Bank ve Ziraat Bankası temsilcileri ile üyeler katıldı.

Şutso’da Taşınır Rehni Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 392 kez okundu.

Toplantının açılış konuşmasını ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek yaptı.Üyelerinfinansmana erişim konusunda yaşadıkları soruna bir nebze çözüm bulmak üzere “Taşınır Rehni”nin tanıtımı amacıyla bu toplantının gerçekleştirildiğini vurgulayan Başkan Peltek konuşmasında şunları kaydetti: “Malumunuz olduğu üzere finansmana erişim konusu üyelerimiz için çok ciddi bir sorundur. Bu soruna bir nebze çözüm bulmak amacıyla cumhurbaşkanlığının 100 günlük eylem planında da yer alan “Taşınır Rehni”nin yaygınlaştırılması çalışmalarına yönelik tanıtım toplantılarının dördüncüsünü bugün ilimizde gerçekleştiriyoruz. Hepinizin bildiği üzere ilimiz tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’deönemli bir yere sahip. Ancak; bu mevcut potansiyel maalesef günümüze kadar, finansmana erişim noktasında üyelerimize yeterince fayda sağlayamıyordu.

Artık geliştirilen bu sistemle Kobilerimiz araç rehni ve ipoteğe bağlı kalmaksızın mahsullerini, hayvanlarını veya taşınabilir varlıklarını rehin göstererek finansmana erişim imkânlarınıartırabileceklerdir. Sistemin teknik ayrıntılarını birazdan Ticaret Bakanlığı’ndan gelen Daire Başkanı Sayın Mücahit Arvas sizlerle paylaşacaktır. Sistemin tanıtımının yapılacağı ve kafalardaki her türlü soru işaretinin yanıtlanacağını ümit ettiğim bu toplantının sizlere faydalı olmasını ümit ediyorum” dedi.

Başkan Peltek’in konuşmasının akabinde Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı M.Mücahit Arvas kanunla ilgili bir bilgilendirme sunumu yaptı. Arvas toplantıda, Taşınır Rehni Türleri, Türkiye’de Taşınır Sicil Rehin Sistemi gibi konularda katılımcılara bilgi verdi.

Şutso’da Taşınır Rehni Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti
Girdev Gölü’nde binlerce balık ölümü yaşandı
Girdev Gölü’nde binlerce balık ölümü yaşandı