Karataş: Büyükşehir Belediyesi Kamuoyunu Yanılttı

Uzun süre kamuoyunu meşgul eden Kaşmer Dağının imara açılmasının yankıları sürüyor. Siyaset Bilimci Doç. Dr. Kenan Karataş, büyükşehir belediyesinin kamuoyunu yanılttığı iddiasında bulunarak bir analiz yaptı.

Karataş: Büyükşehir Belediyesi Kamuoyunu Yanılttı
Bu içerik 251 kez okundu.

“Büyükşehir Belediyesi’nden Urfa Kamuoyuna Yanlış ve Yanıltıcı Bilgi” başlığıyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Karataş, “Büyükşehir Belediyesi yetkilileri imara açılması söz konusu olan Kaşmer Dağı’nın % 96’sının hazineye (Kamu) ait olduğunu ifade ederek kamuoyunu yanıltmıştır.” Dedi.

Siyaset bilimci Karataş, büyükşehir belediyesini eleştirdiği yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

“2/3/2015 Tarihli Kararnameye istinaden 5 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararda; Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde şu alanlar proje alanı olarak ilan edilmiş “SATILAMAZ” şerhi ekleyerek Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis etmiştir.

Aşık Mahallesi 73,4 hektarlık alan,

Aşık ve Öğütçü Mahallesi 495,20 hektarlık alan,

Mehmetçik Mahallesi 7,10 hektarlık alan,

Kızlar Mahallesi 78,9 hektarlık alan Özel Proje Alanları olarak belirlenmiş, “SATILAMAZ” bendi eklenerek belediyeye tahsis edilmiştir.

 

Bakanlar Kurulu’nun 2015/7387 sayılı kararnamesi 2. maddesinde yer alan “SATILAMAZ” bendini ancak söz konusu alanları imara açarak aşabileceğini bilen Belediye bu anlamda imar kararını ivedilikle Belediye Meclisi’ne getirmiştir. İmara konu olan alanların imara açılması halinde, bu yerler meclis kararlarıyla parsellenip yok pahasına özel şahıslara satılabilecektir.”

Rha ajans

Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti
Girdev Gölü’nde binlerce balık ölümü yaşandı
Girdev Gölü’nde binlerce balık ölümü yaşandı