Viranşehir’e aday aranıyor!

31 Mart yerel seçimleri öncesi aday profilleri için partiler çalışmlarını hızlandırdı. Tüm siyasi partiler genel merkez düzeyinde il ve ilçeler için aday seçmek için kolları sıvadı.

Viranşehir’e aday aranıyor!
Bu içerik 320 kez okundu.

Siyasi partiler genel merkezlerinin belirlediği kriterlere uygun ve halk nezlinde karşılığı olan adaylar için yoğun bir çaba sarf ediyor.

Bu kapsam Şanlıurfa’nın kayyumla yönetilen Viranşehir Belediyesi için de aday belirleme çalışmaları sürüyor. Önceki seçimlerde iki partinin yarıştığı ilçede bu dönem nasıl olacağı ise merak konusu oldu.

HDP Viranşehir için aday belirlemek için ince eleyip sık dokurken, AK Parti ise bu yarıştan geri kalmamak için ilçede karşılığı olacak aday profili üzerine kafa yoruyor.

Kulis bilgilerinde göre AK Parti Viranşehir için henüz net bir karar vermiş değil. Hazırda aday aday olmuş isimlerin kriterlere uymadığıda ileri sürülürken, partinin ilçede bulunan tüm kesimlerden oy alabileceği ve halk nezlinde karşılığı olan bir isim üzerinde buluşmak istiyor.

AK Parti yerel seçimlerde Viranşehir’de ipi göğüsleyen taraf olmak istediği belirtilirken, Adaylık konsunda da öne çıkan net bir ismin olmadığı gelen kulis bilgileri arasında yer alıyor.

 

 

Viranşehir’e aday aranıyor!
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
İranlı kadın ressamlardan sergi
İranlı kadın ressamlardan sergi
Göbeklitepe’ye ‘farklı’ bir film
Göbeklitepe’ye ‘farklı’ bir film