Şanlıurfa’da Adaylık İçin Muhalefetten Ses Yok!

Mart yerel seçimleri öncesi siyasi partiler aday belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Şanlıurfa’da Adaylık İçin Muhalefetten Ses Yok!
Bu içerik 283 kez okundu.

AK Parti aday adaylık sürecini uzattı. Süreç Cuma günü doluyor. Bu kapsamda Şanlıurfa’da aday adaylarını başvuruları halen devam ederken kentte diğer partiler de çok ciddi bir hareketlik görülmüyor.

CHP ilçe belediyeler için 6 aday belirlerken HDP’de aday adaylık sürecinin 15 Kasım’da başlayacağı bildirildi. Diğer siyasi partilerden şuan gözle görülen bir süreç işlemiyor.

Yerel seçimlerde gözlerin çevrildiği Büyükşehir Belediyesi için AK Parti’de 6 isim başvuru yaparken öne çıkan isim ise eski İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül. Genel merkez Beyazgül’ü 24 Haziran seçimlerinde aday göstermemişti. Yerel seçimlerde nasıl bir yol izleneceği ise henüz bilinmiyor.

AK Parti’de durum böyleyken Şanlıurfa’da muhalefet partileri büyükşehir belediyesi için nasıl bir strateji belirleyeceği merak konusu oldu. Kulis bilgilerine göre muhalefet Urfa’da büyükşehir adaylığı için çatı tekniği düşünüyor. Ancak bu konuda henüz öne çıkan biri isim bulunmuyor. Partilerin birlikte hareket edip etmeyeceği de net kazanmış değil.  Ancak kentte muhalefet partilerinin çatı adayı belirlemesine sıcak baktığı belirtiliyor.

Şanlıurfa siyasi kulislerinde muhalefetin belirleyeceği çatı adayının ideolojik duruşundan çok halka yakınlığıyla bilinmesi tercih edileceği belirtiliyor.

CHP,HDP ve diğer muhalefet partileri büyükşehir adaylığı için henüz öne çıkan bir isim bulunmuyor. Partilerin yerelde kendi aralarında görüştükleri iddiaları var ancak bunun ortak adaylığına gideceği ile ilgili herhangi bir sinyal bulunmuyor.

 

 

(Ruha Haber Ajansı – RHA) 

Şanlıurfa’da Adaylık İçin Muhalefetten Ses Yok!
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Balat'ta 3 katlı ahşap bina çöktü
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde
Başkan Baydilli’den Engelli Vatandaşlara Müjde