Halfeti’nin Beklediği İsim Aday Oldu

Şanlıurfa’da Aday Adaylarının seçilme heyecanının hat safhaya çıktığı son günlerde merakla beklenen AK Parti’nin Belediye Başkanlığı Adaylığı konusu Büyükşehir Belediyesi adayının açıklanmasının ardından İlçe Belediye Başkanlıkları adaylıklarına gözleri çevirdi.

Halfeti’nin Beklediği İsim Aday Oldu
Bu içerik 511 kez okundu.

 

AK Parti Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi için siyasi kulislerde adından sıkça söz edilen kendini Halfeti İlçesine adamış yılların Bürokratı Abdullah Dilek’in adaylığının kesin olduğu konuşuluyor.

20 yıldır Halfeti’de bürokrat olarak görevini yürüten Abdullah Dilek’e en kısa sürede AK Parti Genel Merkez tarafından görevinin tevdi edileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Yıllardır Halfeti’nin sorunlarına çözüm üreten bürokrat  olarak öne çıkan Abdullah Dilek son 4 yıldır ise Büyükşehir Belediyesinin Halfeti İlçesinden sorumlu Şube Müdürü olarak Büyükşehir Belediyesi adına Halfeti’nin alt yapı, üst yapı, kırsal yol, su, kanalizasyon ve turizm bölgesi olan eski Halfeti’ye yatırımların kazandırılmasında doğru yaklaşımı ve üstlendiği misyon ile  bölgenin takdirini kazanmıştır.

Halfeti İlçesinin yıllardır aradığı ve özlemini duyduğu hizmetlerin sunulmasında büyük katkı sağlayan Abdullah Dilek’e bölge halkıda büyük teveccüh gösteriyor. Halfeti yıllarca aradığı adaya kavuşmasıyla ilçeyi siyasi kulvarda da çok önemli noktalara taşıyacağına inanılan Abdullah Dilek’in ikna çalışmalarının olumlu yönde neticelendirildiği siyasi mecralarda konuşuluyor.

 

ÖZGEÇMİŞ

10 Ağustos 1973 yılında Almanya’nın Duisburg kentinde dünyaya gelen Abdullah DİLEK ilkokulu burada okuduktan sonra Ortaokulu ve Liseyi ise Urfa’da tamamladı. Babası Milli Görüşün Avrupa teşkilatında olması münasebetiyle çocukluğundan bu yana Milli Görüş teşkilatının içerisinde yetişerek dünya görüşünü Milli Görüş çatısı altında tamamlamıştır.

Yüksek öğrenimini Harran Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladıktan sonra, 1998 yılında Maliye Bakanlığı bünyesinde Halfeti Mal Müdürlüğünde göreve başlamıştır. 20 yıldan bu yana Halfeti ilçesinde Mal Müdürlüğünde çeşitli kademelerinde ve Halfeti Kaymakamlığında sayman olarak ve en son olarak 4 yıldan bu yana da Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının Halfeti Şube Müdürlüğü ve Halfeti İlçe Koordinatörlüğü görevinde bulunarak, bürokrat olarak kendini Güneydoğu’nun saklı cenneti Halfeti’ye adamıştır.

 

İyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Abdullah DİLEK evli ve iki çocuk babasıdır.

Halfeti’nin Beklediği İsim Aday Oldu
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
CHP’nin Parti Meclisi, Bucak için toplanmayacak
CHP’nin Parti Meclisi, Bucak için toplanmayacak
Diyarbakır'da kaza: 6'sı öğrenci 14 yaralı
Diyarbakır'da kaza: 6'sı öğrenci 14 yaralı