Vekil Özşavlı DEDAŞ’a sert çattı!

Ruha Haber Ajansı RHA – AK Parti Şanlıurfa milletvekili Halil Özşavlı, DEDAŞ’ın yaptığı savunma açıklamasını bir talihsizlik olarak değerlendirdi ve vatandaşın panoları tahrip etmediğini, panoların arızalardan dolayı yandığını söyledi.

Vekil Özşavlı DEDAŞ’a sert çattı!
Bu içerik 706 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Viranşehir’deki elektrik kesintileri nedeniyle ilçe halkı ayaklanmış, DEDAŞ’a tepki göstermişti. Temsili olarak tabut kaldıran Viranşehirliler, elektriğin öldüğünü dile getirmişti. Bunun ardından DEDAŞ da bir açıklama yaparak, elektrik kesintilerinin kayıp kaçaktan kaynaklandığını, vatandaşları elektrik panolarını tahrip etmekle suçladı. O suçlama Şanlıurfa milletvekili Özşavlı tepki gösterdi. Özşavlı, bahsi geçen panoları yerinde incelendiğini ve aylarca elektrik verilmeyerek kabloların dışarıda bırakıldığını söyledi.

DEDAŞ’a sert çıkan Özşavlı, açıklamalarında şunları söyledi: “DEDAŞ’ın vatandaşı yatırımları engellemekle suçladığı açıklamayı bir talihsizlik olarak görüyorum. Kazılıp aylarca açık bırakılan sokaklar, enerji verilmeden sokak ve caddelerde konan panoları bizzat yerinde defalarca incelemiş biri olarak, kullanılan malzemenin dayanıksızlığını ve elektrik kablolarının enerjisiz bir şekilde aylarca açıkta bırakıldığına şahit oldum. Bir çocuğun yumruğuna dahi mukavemet edemeyecek kadar zayıf plastik panoları sokaklara savunmasız hedef gibi koyan sizlersiniz. Onları korumakla mükellef olan yine sizlersiniz. Kaldık ki o panoların büyük bir kısmı tahrip edilmiş değil yaşanan arızalardan dolayı yanmıştır. Vatandaş suçlanarak kimse yükümlülüklerinden ve sorumluluklarından kaçamaz.”

 

Vekil Özşavlı DEDAŞ’a sert çattı!
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
AK Parti’nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor
Canpolat,31 Mart yerel seçim çalışmalarına devam ediyor